• Українська судова система не готова захищати малолітні жертви

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Понеділок, 31 січня 2011 року
Торгівля людьми в Україні за останні роки зростає. Все частіше жертвами цього злочинного бізнесу стають діти. За статистичними даними жертвами насилля стають 10 відсотків хлопців та 30 відсотків дівчат віком до 14 років.

Таку сумну статистику було наведено на семінарі "Міжнародні стандарти та досвід України та Польщі у боротьбі із насильством щодо жінок та дітей" Академії суддів України, що відбувся у Львові наприкінці січня.

Дитяча проституція, експлуатація у порноіндустрії, примусова робота у сфері послуг та жебрацтво - це найпоширеніші злочини щодо неповнолітніх українців. Кримінальні справи відносно цих злочинів дуже складні, їх важко довести. Складність полягає у тому, що при роботі з малолітніми жертвами необхідно використовувати дещо інші методи ніж з дорослими людьми. Психіка у них ще не повністю сформована. Часто буває, що потерпіла малолітня особа замикається в собі й не дає свідчення. Це може статися з різних причин. В таких випадках слід працювати з дитячим психологом, враховуючи специфіку неповнолітніх. Такі методи ще не впроваджені в українських судах.

На цьому семінарі Ольга Кочемировська, спеціаліст із соціальної політики Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, заявила, що зали засідань судів погано пристосовані для того, щоб у них могли давати свідчення жертви сексуального насильства. Вона також зазначила, що на сьогодні тільки один український суд (в Івано-Франківську) обладнаний засобами дистанційного спілкування для надання свідчень неповнолітніми.

Польські суди забезпечені дещо краще з точки зору технологій. Тут широко застосовуються засоби дистанційного спілкування та дитячі психологи. Малолітні жертви більш захищені, але існують і свої проблеми.

Прокурор Генеральної прокуратури Польщі Кшиштоф Каршніцкі вважає, доки буде існувати попит на сексуальні задоволення з дитиною, доти буде існувати такий жахливий бізнес. Необхідно впроваджувати заходи боротьби з охочими до таких розваг, як це робиться у Швеції.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...