• Передумова входження України до Євросоюзу та досвід Балкан

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 29 січня 2011 року
«Розвиток громадянського суспільства в Україні – важлива передумова входження України до Євросоюзу». Так стверджують Голова Представництва ЄС в Україні пан Жозе Мануел Пінту Тейшейра і Посол Угорщини в Україні Міхаль Баєр. Вони виступили на круглому столі «Внесок Європейського Союзу у розвиток громадянського суспільства», що пройшов цього тижня у Києві. На дискусії з цього питання було запрошено експертів з Болгарії, Сербії і Туреччини - країн, близьких до України за політичними і соціально-економічними умовами.

Так, експерт з Болгарії, пані Ася Кавракова наголосила на важливості реформ у сфері людського розвитку для посткомуністичних суспільств незалежно від того, чи стануть вони в подальшому членами ЄС. Вона розповіла про неефективне використання Болгарією коштів, виділених Європейським Союзом, і як результат – їх осідання в кишенях членів певних політичних кіл.

У своїй промові Ігор Бандовіч, програмний менеджер Європейського фонду для Балкан, наголосив на важливій ролі ЄС у політичному, економічному розвитку і суспільній трансформації країн Балканського регіону. Організації громадянського суспільства відігравали важливу роль у демократизації цих країн ще з кінця 90-х років. На сьогоднішній день у Сербії вони займаються переважно питаннями боротьби з бідністю, захисту і опіки інвалідами і боротьби проти дискримінації в усіх її проявах. За впливу ЄС і організацій громадського суспільства політичний процес в країні стає більш прозорим,- констатує пан Бандовіч.

Експерти круглого столу вважають, що позитивний досвід таких демократичних реформ може бути використаний і в Україні на її  шляху до ЄС.

Загалом організатори планують провести ряд тематичних дискусій, на яких будуть обговорювати перетворення країн-сусідів: процеси демократизації, становлення ринкової економіки, державо- та націєтворення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...