• Стартували знамениті автоперегони «24 години Дайтони»

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 29 січня 2011 року

29 січня 2011 року на треку Daytona International Speedway, штат Флорида, стартували щорічні перегони «24 години Дайтони», що спонсуються виробником швейцарських годинників Rolex.

«Rolex 24 у Дайтоні» або «24 години Дайтони» — це 24-годинна гонка, яка щорічно проводиться в останні вихідні січня або перші вихідні лютого. Це змагання відкриває сезон автомобільних перегонів Grand-Am в США. Daytona International Speedway, на якій проходять перегони, є комбінованою дорожньою трасою з загальною відстанню 5728 м. По периметру вона має форму овалу, всередині овалу також є різні маршрути.

Цей захід відрізняється від більшості інших перегонів тим, що метою гонщиків є проїхати за певний час далі за всіх, а не на швидкість подолати задану дистанцію. Гонки «24 години Дайтони» проходять без використання міських вулиць на повністю закритій трасі. Загальне освітлення становитиме близько 20%.

Усього на старт 49-го за рахунком марафону «24 години Дайтони» вийшли 50 машин. Перегони стартували в суботу о 23:00 за київським часом (за місцевим часом у 3 години дня) і триватимуть 24 години.
 
Головним фаворитом у цьому році знову вважається команда Чіпа Ганассі. У минулому році його команда віддала перемогу в Дайтоні, але потім виграла 9 з 12 перегонів сезону серії Grand-Am. У цьому році Ganassi виставляє на гонку два екіпажі. В одному з них, який по праву можна назвати зоряним, поїдуть екс-пілот Формули-1 Хуан-Пабло Монтойя зі своїм колегою з NASCAR Джеймі Мак-Мюрреєм, а також два чемпіона серії IndyCar — Даріо Франкітті і Скотт Діксон.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...