• В Україну приїхав японський бандурист Сакума Сюіці

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 16 січня 2011 року
Його кохана живе у Львові, працює він в Канаді, має японське коріння і грає на українській кобзі. Аби познайомитися з цією людиною, журналісти зібралися в чайній у центрі Києва, куди прийшов виконати на старовинному інструменті декілька творів бандурист Сакума Сюіці.

Захопився українською культурою пан Сакума у 1998 році, коли вперше побачив виконання гопака і познайомився з американським бандуристом Юліаном Китастим. "В Канаді, в провінції Альберта, де  я мешкаю, практично ніхто не грає на бандурі, - каже японець. - Хочу заохотити українців більше грати на ній".

Бандурист Сакума зізнається, що опанувати український інструмент було досить важко - не міг знайти потрібну кобзу, не було викладачів. Зараз він переконаний, що кобза - найскладніший інструмент у світі.

"Якщо дивитися очима японця, то Україна - кладязь культури", - каже кобзар Сакума. Козак зі східними рисами обличчя мріє передати в Японії правильний образ традиційної української культури, правильний імідж. На своїй батьківщині він вже проводив майстер-клас із гри на кобзі.

Те, що японець взагалі не розмовляє українською, не заважає йому співати українські пісні. "Спочатку я не планував співати, але потім  мені сказали, що якщо вже я граю на кобзі, то й чому б не співати козацькі пісні", - каже бандурист.  Аби найповніше відтворити образ кобзаря, пану Сакумі довелося поголити голову, придбати невід'ємні козацькі атрибути - оселедець та довгі вуса. Їх він приклеює, коли виступає на концертах.

Для канадця з японським корінням гра на кобзі - хобі, в Канаді бандурист Сакума працює електриком. Але найбільше, мабуть, з його образу дивуються його рідні в Японії. "Якщо я так би з’явився, то вони, звичайно, здивувалися б, але мовчки, - говорить пан Сакума. - Я їм кажу, що ця сорочка з космосу, і вони захоплюються мною".

На запитання, які асоціації у нього викликає Україна, він відразу сказав: "Борщ, голубці, козаки, гопак, бандура, трембіта".  І, аби відповісти, перекладач був не потрібен - бандурист Сакума відповів сам, хоча і з японським акцентом.

Сакума Сюіці мріє, щоб на бандурі грали в Японії, щоб в Україні люди більше посміхалися, і щоб його весілля відбулося лише за українськими звичаями. Ось такий він - український японець в Канаді, який мріє жити в Україні.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...