• Пеня за несплату комунальних послуг поновлюється з 1 січня

  • Середа, 22 грудня 2010 року

Президент Віктор Янукович підписав закон про стягнення пені за несплату комунальних послуг, інформує офіційний сайт Президента. Відповідно до цього документа, починаючи з 1 січня 2011 року за несвоєчасну сплату комунальних послуг буде стягатися пеня.

17 грудня у Верховній Раді скасували закон, який забороняє стягнення пені за несплату житлово-комунальних послуг. З 1 січня пеню за несплату комунальних послуг будуть стягувати тільки за нові борги. За інформацією комунальників, ухвалення цього закону викликане величезною заборгованістю боржників за житлово-комунальні послуги, яка складає 10,5 млрд грн.

Віце-прем'єр-міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Віктор Тихонов заявив, що новий закон про пеню за несплату комунальних послуг не загрожує громадянам з низьким рівнем доходів і пенсіонерам. За його словами, ці громадяни користуються житловими субсидіями і платять вчасно за спожиті послуги.

До 1996 року пеня налічувалася у розмірі 0,01% за один день прострочення, проте вона не могла перевищувати саму заборгованість.

Нагадаємо, закон, що тимчасово забороняє нарахування громадянам пені за несплату комунальних послуг, парламент ухвалив у 1996 році внаслідок несвоєчасної виплати державою зарплат, пенсій і стипендій. Сьогодні ж відновлення штрафних санкцій викликане вимогами МВФ.

Раніше пеню за несплату комунальних послуг запропонував екс-віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко.

З 1 січня 2011 року киян також очікує підвищення тарифу на тепло.

Євген Сковорода. Велика Епоха, Україна

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...