• В Україні можуть заборонити рекламу ліків

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Вівторок, 21 грудня 2010 року
Верховна Рада України має намір заборонити рекламу ліків, а також посилити контроль за обігом лікарських засобів і дієтичних продуктів. Відповідний законопроект ВР прийняла сьогодні, 21 грудня, в першому читанні.
 
Законопроект, який був ініційований депутатами від НУНС, БЮТ-Батьківщина, Партією регіонів і КПУ, передбачає внесення змін до закону «Про лікарські засоби», «Про рекламу» та інших, а також створення державного реєстру дозволених в України ліків, інформація з якого повинна надаватися медичним установам у вигляді спеціалізованих друкованих видань.

У законопроекті також пропонується внести зміни до закону «Основи законодавства України про охорону здоров'я» та надати державі право обмежувати рекламу ліків, медичних засобів та дієтичних продуктів.

Законопроект закликає посилити контроль держави над якістю ліків, як вироблених в Україні, так і тих, що ввозяться до країни, а також гарантувати право громадян на отримання інформації про дозвіл до застосування в Україні ліків і препаратів, які їх цікавлять.

З метою захисту здоров'я населення і виконання взятих Україною зобов'язань перед ВОЗ, раніше, 30 листопада, Рада прийняла ще один законопроект, який стосується обмеження реклами на тютюнові вироби. Згідно з цим законопроектом реклама тютюну може бути використана тільки в спеціалізованих виданнях та на спеціалізованих заходах.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...