• Пекін намагається керувати культурним життям українців

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Четвер, 27 травня 2010 року
Міністерство закордонних справ України проігнорівало прохання зустрітися з організатором концерту всесвітньо відомої трупи Shen Yun Performing Arts в Україні, проведення якого знаходиться на межі зриву.

Виступ трупи, яке заплановане на 28 травня в Одесі, знаходиться на межі зриву через тиск китайських дипломатів, які вимагають від української влади заборонити проведення цього культурного заходу. Зараз Shen Yun здійснює турне по Європі.
Директор благодійної організації «Дітям нового століття» Світлана Вітряк, яка виступає в якості організатора концерту трупи Shen Yun, мала намір зустрітися з вищим керівництвом зовнішньополітичного відомства, яке, за її словами, перешкоджає проведенню виступу.

«Одним з перешкод стала відмова в наданні права на в'їзд в Україну 22 артистам творчого колективу», - каже пані Вітряк.
Консульство України в німецькому місті Франкфурт-на-Майні без жодних пояснень анулювало раніше оформлені візи деяким учасникам трупи, при цьому не повідомивши організатора концерту в Україні.

«Ми надзвичайно здивовані, чому українські дипломати не зв'язалися безпосередньо з організаторами ... через такі дії ми були дезорієнтовані, і тому не можемо сприймати дану інформацію як офіційну», - зазначає організатор концерту.

З того часу, як місяць тому почався тиск на одеських чиновників і МЗС з боку китайських дипломатів, Світлана Вітряк зверталася до українського уряду з проханням дозволити трупі виступити в Одесі.
Проте представники влади уникали зустрічей і не надали жодних офіційних пояснень ситуації, що склалася.

Минулого тижня підпорядковане Одеській обласній раді комунальне підприємство «Облконцертсервіс» повідомили організатори концерту Shen Yun про призупинення договору на проведення виступу в Одеському академічному театрі музичної комедії ім. Водяного.

У листі йдеться, що китайські власті звернулися до Одеського обласного ради з проханням заборонити проведення концерту, так як, на думку китайських чиновників, виступ трупи є «антикитайські політичною пропагандою».

Нью-йоркська компанія Shen Yun Performing Arts прагне відтворити красу і чарівність стародавніх китайських танців і музики з 5000-річної традиційної китайської культури, яку практично знищив комуністичним режим Китаю під час «Культурної революції» у минулому столітті.

Починаючи з 2006 року, Shen Yun провела більше 500 концертів у багатьох країнах світу, надавши можливість кільком мільйонам людей подивитися виступи.

Чиновники компартії Китаю через свої консульства, посольства, земляцтва та студентські організації в усьому світі, традиційно погрожуючи розривом відносин, чинять тиск на місцеву владу з метою не допустити проведення концертів.
Незважаючи на це, виступи цього колективу з повним аншлагом проходять у найпрестижніших концертних залах світу, включаючи Radio City Music Hall в Нью-Йорку, Kodak в Лос-Анджелесі, Паризький Палац Конгресів та інші.

У своїх доводах китайські чиновники, вимагаючи від влади різних країн скасувати концерти, грунтуються на тому, що деякі артисти трупи є послідовниками духовно-медитативної практики Фалуньгун.

За даними правозахисних організацій, компартія Китаю вже більше 10 років репресує послідовників цієї практики, всіляко замовчуючи і заперечуючи факти цих репресій.
У концертній програмі Shen Yun є два танцювальних номери, що розповідають про мужність послідовників Фалуньгун в умовах тортур, яким вони піддаються у в'язницях і трудових таборах КНР. Ця реальність і викликає нападки на концерт з боку комуністичного режиму.

Тим часом, українські чиновники говорять, що тиск пов'язано з візитом в Україну Міністра закордонних справ Китаю Яна Цзечі, який відбувся минулого тижня.
Правозахисники стверджують, що китайські чиновники грубо втручаються у внутрішні справи країни, тим самим порушуючи права українських громадян.
«Це грубе втручання і з цим не можна погоджуватися», - сказав голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров в інтерв'ю телеканалу NTD.

«Таке ставлення до артистів, які мають світову популярність, і які представляють давню, знамениту, багату китайську культуру, таке небажання, щоб їх побачили українські глядачі - це просто, і безпрецедентно, і нерозумно», - говорить Захаров.
Свою підтримку надали депутати парламенту України, направивши одеським чиновникам листи з проханням сприяти проведенню концерту.

Віце-президент Європарламенту Едвард Макміллан-Скотт і члени Конгресу США теж направили українській владі листи підтримки концерту, в яких вони закликають українське керівництво «залишатися твердим і дозволити Shen Yun виступити».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...