ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Лондоні відбулися крупні зіткнення поліції зі студентами

Велика Епоха
В Лондоні виступили з протестами до 50 тисяч студентів проти підвищення тарифів на навчання у вищих навчальних закладах. 10 листопада, 2010, Лондон. Фото: AFP/Getty Images
В Лондоні виступили з протестами до 50 тисяч студентів проти підвищення тарифів на навчання у вищих навчальних закладах. 10 листопада, 2010, Лондон. Фото: AFP/Getty Images
Англія. Сьогодні в Лондоні виступили з протестами до 50 тисяч студентів проти підвищення тарифів на навчання у вищих навчальних закладах.

За повідомленням BBC, в районі Вестмінстера вийшли з протестом 30 тисяч осіб, з вимогою від парламенту не робити підвищень. Пізніше число протестуючих досягло близько 50 тис.

В акції протесту взяли участь найбільші профспілки студентів та викладачів NUS (Національний студентський союз) і UCU (Профспілка працівників коледжів та університетів).

Спочатку мітинг був мирним, але потім студенти стали вести себе агресивно: розбили вітрину в будівлі Millbank Tower, де знаходиться штаб-квартира Ліберал-демократичної партії, лідери якої обіцяли не підвищувати тарифи на навчання. Більше ста протестуючих штурмом прорвалися туди.

У поліцейських летіли плакати з держаками. Деякі учасники протесту забралися на дахи будівель, де розгорнули свої плакати, кидали з дахів будівель шматки бетону. Три людини госпіталізовані з незначними травмами, в числі яких і офіцер поліції.

NUS засудив агресивні дії студентів: «Людям, відповідальним за цю агресію, має бути соромно», – говориться в його повідомленні.

Уряд Британії планує у кілька разів скоротити держбюджет на освіту, в тому числі на вчительські гранти за рахунок підвищення тарифів на навчання. Основні ж кошти будуть спрямовані на розвиток науки, технологій і математики.

З 2012 року мінімальна планка може бути піднята в три рази вище – до 15 тисяч дол. США.

Студенти заявили, що можуть скористатися «правом громадян на відгук» і позбавити мандата тих парламентаріїв, які побудували свою передвиборну кампанію на відмові від підвищення вартості на навчання.