• З України таємно вислали військового шпигуна

  • Вівторок, 19 жовтня 2010 року

Китайський шпигун, засуджений за крадіжку українських військових секретів, був висланий з України на батьківщину. Хоча депортація відбулася ще в середині липня ц.р., але про це стало відомо зовсім недавно, оскільки влада України ретельно приховує цю інформацію на прохання офіційного Пекіна.

Про це повідомили The Epoch Times Україна джерела з органів державної влади, які побажали залишитися неназваним.

Як стало відомо The Epoch Times Україна, щорічно група старших офіцерів китайської армії проходить навчання в Україну, зокрема, в Харківському університеті Повітряних сил ім.Кожедуба. Так, у кінці 2009 р. Яо Цзюнь, старший полковник Народно-визвольної армії Китаю, як слухач проходив курси підвищення кваліфікації в українському виші.

Незабаром цей іноземний військовий був викритий Службою безпеки в тому, що збирав секретну військову інформацію, яку мав намір передати в Китай. Згодом, 9 липня поточного року Військовий апеляційний суд Центрального регіону (м. Київ – прим. ред.) визнав Яо Цзюня винним у крадіжці інформації, яка є державною таємницею нашої країни (частина 1 статті 114 Кримінального кодексу України - прим. ред.).

Як ми повідомляли раніше, київський суддя призначив шпигунові вирок у виді позбавлення волі строком на п'ять років. Слід зазначити, що вирок був винесений нижче мінімального строку встановленого статтею 114 КК України, яка карає позбавленням волі строком від 8 до 15 років. Суд призначив покарання більш м'яке, ніж передбачено законом «у зв'язку з пом'якшуючими обставинами».

Крім того, в цьому ж рішенні, суд застосував статтю 75 КК України, яка передбачає «можливість виправлення засудженого без відбування покарання» і таким чином звільнив іноземного агента від відбування тюремного терміну з випробуванням.

Пояснити, що за «випробування» повинен витримати Яо, які «пом'якшуючи обставини» були враховані при призначенні покарання, а також назвати будь-які інші деталі справи суддя відмовився, посилаючись, що засідання пройшло в «закритому режимі».

В Україні простежується систематична шпигунська активність режиму правлячої партії Китаю, яка неможлива без розгалуженої агентурної мережі китайських спецслужб подібної до тієї, яка вже розкрита у відомих країнах.

Нагадаємо, що за два тижні до засудження Яо, в Криму був засуджений до 8 років позбавлення волі громадянин Росії, який збирав для Китайської Народної Республіки секретні дані. Його впіймали на кримському військовому полігоні.

На початку цього року Апеляційний суд Житомирської області визнав трьох українських громадян винними у шпигунстві на користь КНР. Суд призначив засудженим покарання у виді позбавлення волі на терміни 11, 10 і 7 років відповідно. Вони збирали для китайських спецслужб військово-технічну інформацію.

За словами чиновників, у разі витоку секретних відомостей про військові об'єкти, які є унікальними, Україна зазнала б значні фінансові збитки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...