• Довгострокові страйки у Франції призвели до енергетичної кризи

  • Вівторок, 19 жовтня 2010 року
Ось вже кілька тижнів у Франції не припиняються страйки проти пенсійної реформи уряду. До них приєдналися і всі нафтопереробні заводи Франції.

На даний момент тільки один з 12 французьких нафтопереробних заводів працює в нормальному режимі. 14 жовтня на вулиці французьких міст вийшло понад мільйон людей. 15 жовтня частина нафтосховищ вдалося розблокувати за допомогою поліції, але страйки відразу почалися на інших.

Крім нафтопереробних заводів, в порту Фос-Лавер також оголосили довгостроковий страйк. Це один з найбільших за величиною нафтовий термінал у світі. Додатково до цього – ремонт на найбільшому європейському нафтопереробному заводі в Роттердамі, через що підскочили ціни на бензин.

Згідно із заявою французького оператора Trapil, припинилася подача палива по трубах в головні аеропорти країни. Крім того, перебої в постачанні пального позначилися на роботі заправних станцій по всій країні. Кілька десятків з них в Марселі і по всій Франції вже відчули нестачу бензину в результаті того, що водії в паніці скуповують його, турбуючись про те, що запаси пального на заправках скоро закінчаться. Наприклад, 95-го і 98-го бензину вже не залишилося.

Тим часом ОПЕК ухвалила рішення зберегти квоти на видобуток нафти. Міністр нафтової промисловості Лівії Шокрі Ганем сподівається, що ціни на чорне золото, у кращому разі, можуть досягти до 100 доларів за барель.

Міністри нафтової промисловості на черговому засіданні у Відні прийшли до висновку, що економічне зростання вимагає енергії, одержуваної від нафти і газу.

Однак, якщо французькі нафтопереробні заводи будуть продовжувати страйкувати, водії не зможуть наповнити свої баки пальним незалежно від його вартості.
 
{mospagebreak} 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...