• Вибух на угорському заводі загрожує Європі екологічною катастрофою. Фоторепортаж

  • П'ятниця, 8 жовтня 2010 року
В угорській річці Маркал в результаті забруднення отруйними хімікатами внаслідок аварії на алюмінієвому заводі, загинуло все живе, заявляють екологи. За даними ВВС, хімікати вже потрапили в один з рукавів річки Дунай.

Причиною цього стала техногенна катастрофа в Угорщині, що почалася з вибуху резервуару з так званим червоним шламом на глиноземному заводі в місті Айка. Червоний шлам являє собою густу суміш, у якій міститься хром, кадмій, свинець, миш'як, оксиди заліза, алюмінію, титану а також луг. Червоний шлам при потраплянні на шкіру роз'їдає її і призводить до сильних опіків. Як заявили експерти Всесвітнього фонду охорони дикої природи, токсичні метали, що містяться у шламі, вбивають флору і фауну і можуть призвести до забруднення грунтових вод.

Сьогодні фахівці вже визнають, що екологічна катастрофа в Угорщині за своїми масштабами стала найбільшою в Європі за останні 20 років. За попередньою оцінкою, на очищення території знадобиться кілька місяців, а можливо і цілий рік. Угорській казні це буде коштувати десятки мільйонів євро.

В результаті витоку хімікатів чотири людини загинули, 120 постраждали. Шість людей вважаються зниклими без вісті, вісім знаходяться в лікарнях у критичному стані через хімічні опіки. Сотні жителів районів, розташованих поряд з комбінатом, евакуйовані в безпечне місце.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...