• Заборона на мобільні телефони і новий тест з російської мови

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Вівторок, 7 грудня 2010 року
Згідно зі змінами в правилах зовнішнього оцінювання в 2011 році, абітурієнти отримають можливість здати тест з російської мови. Також посилилась заборона на використання засобів передачі інформації, у тому числі мобільних телефонів.
 
Про це повідомив 7 грудня на прес-конференції Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Загалом зовнішнє оцінювання пройде наступного року за тими ж правилами, що і цьогорішнє, за винятком деяких нововведень.

Значно посилилась заборона на користування мобільними телефонами. Згідно з новими правилами, якщо в учасника зовнішнього тестування виявлять мобільний телефон або який-небудь інший електронний або друкований носій інформації, результати тестування будуть анульовані, навіть якщо не був помічений факт використання цих засобів.

У майбутньому році також вперше буде введений тест з російської мови, який, за словами Лікарчука, пропонувався ще три роки тому. Даний тест необхідний, наприклад, для тих, хто збирається вивчати «російську філологію».

Директор УЦОЯО також повідомив, що пробний тест з російської мови вже розроблений і практично готовий до впровадження. Раніше міністр освіти Дмитро Табачник запевняв, що введення тесту з російської мови не є політичним рішенням.

Серед інших нововведень наступні: з 120 до 150 хвилин збільшився час на виконання завдань тесту з географії та історії України; з 51 до 46 скорочені завдання тестів з іноземних мов. Також за бажанням учасника зовнішнього оцінювання, тести з історії України, математики, хімії, фізики, біології та географії можуть бути переведені на шість мов: молдавську, угорську, російську, польську, кримськотатарську та румунську.

Зовнішнє оцінювання у наступному році проходитиме з 2 по 24 червня. Результати тестів будуть оголошені до 5 липня.

Необхідний для участі в зовнішньому оцінюванні пакет документів не змінився. Щоб уникнути незручних черг на пункті реєстрації, наступного року пакет документів для участі в зовнішньому тестуванні можна буде відправити поштою. Всю інформацію про це можна дізнатися на сайті УЦОЯО.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...