• Хорошковський позбавив себе посади

  • Четвер, 16 грудня 2010 року
Президент України увільнив Голову СБУ Валерія Хорошковського від виконання обов’язків члена Вищої ради юстиції.
 
Сьогодні, Віктор Янукович прийняв рішення вивести Валерія Хорошковського зі складу ВРЮ за власним бажанням останнього. Відповідний Указ міститься на офіційному сайті глави держави.

Нагадаємо, що наприкінці травня поточного року В.Янукович призначив В.Хорошковського членом Вищої ради юстиції. Незабаром призначення голови Служби безпеки на посаду члена ВРЮ було оскаржено в суді телеканалом ТВі.

На думку представників телеканалу рішення про введення Хорошковського до складу ВРЮ було незаконним, оскільки згідно із законом про «Вищу раду юстиції» на посаду члена ВРЮ може бути рекомендований громадянин України, який має не менш ніж десятирічний стаж у галузі права. Позивачі не знайшли в біографії Хорошковського необхідний стаж в галузі юриспруденції.

Однак, уже в серпні ц.р. у цій суперечці поставив крапку Вищий адміністративний суд, який визнав законним призначення Хорошковського членом ВРЮ.

Одним із завдань Вищої ради юстиції є формування суддівського корпусу, що має неупереджено здійснювати правосуддя. ВРЮ колегіальний орган, конституційний склад якого — 20 членів. Цей державний орган формують парламент, Президент, представники судової та прокурорської влади, а також еліта науки у сфері права.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...