• Молодь у Києві виступила проти обмеження права на мирні протести. Фоторепортаж

  • Понеділок, 14 червня 2010 року
Близько ста чоловік з молодіжних організацій провели в Києві, 14 червня, «протест-моб» проти ухвалення нового закону про порядок проведення мирних зборів. На думку організаторів, прийняття парламентом законопроекту в існуючому вигляді обмежить право українських громадян на проведення мирних пікетів і демонстрацій.

У столиці на Майдані Незалежності свій протест учасники акцій висловили оригінальним способом – вистроївшись, утворювали слова «НІ» і «ТАК». Побудувавши слово "НІ" демонстранти тримали плакати з цифрами 2450, -  саме такий номер скандального законопроекту. Потім, побудувавши слово «ТАК», піднімали імпровізований транспарант зі словами «Свободі зборів».

Після цього протестуючі пікетували погоджувальну раду депутатів Верховної Ради, біля якої скандували вимоги: «Ми проти», а також, «Маємо право збиратися», «Cвободу мирним зібранням».

Однією з претензій до законопроекту є введення дозвільної форми подачі заявок на проведення акцій. У той час як існуюче законодавство дозволяє лише повідомити владу про проведення мирного протесту або масового зібрання.
 
За словами координатора акції Василя Гацько, учасники вимагають відкладення розгляду і ухвалення законопроекту та обговорення його з громадськістю.

Акція вже дала свої плоди: депутати вирішили відкласти запланований на 17 червня розгляд документа, давши можливість профільному комітету Верховної Ради доопрацювати проект закону і погодити його з позиціями громадських організацій.

Окрім міста Києва, подібні заходи цього ж дня пройшли у Львові, Донецьку та інших обласних центрах України.
 
 {mospagebreak}
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...