ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Найбільші банки будуть взяті під контроль

Велика Епоха
Один із найбільших банків США — Citygroop
Один із найбільших банків США — Citygroop
Став відомий список найбільших банків у світі, які будуть піддані більш жорсткому міжнародному контролю.

Як повідомив В’ячеслав Мироненко у виданні «Инвестгазета», Рада з фінансової стабільності (FSB), в яку входять регулятори різних країн і яка втілює в життя рішення G20, продовжить роботу над функціонуванням системно значимих фінансових інститутів, а також питаннями, пов'язаними з їхнім банкрутством («too big-to-fail» — занадто великий, щоб збанкрутіти).

У підсумковому комюніке сеульського саміту G20 йдеться про те, що «країни дійшли думки, що системно значимі фінансові інститути, особливо глобальні, повинні мати більш широкий ряд інструментів для покриття збитків у разі банкрутства, міцну базову інфраструктуру фінансового ринку для зменшення ризику ланцюгової реакції, пов'язаної з банкрутством окремих компаній».
 
Раніше повідомлялося, що FSB рекомендував сеульському саміту список з 25 найбільших банків, які є не тільки системоутворюючими в національних економіках, але крах яких може становити загрозу для світової фінансової системи. FSB пропонував спільно відслідковувати діяльність таких фінустанов. Тепер розгляд цього питання перенесено на наступний саміт G20.

Щоправда експерти допускають, що до наступної наради остаточний варіант списку може змінитися і бути розділений на два. Передбачається, що контроль за банками з першого, «глобального» списку буде більш жорстким, міжнародним і вимоги до капіталу в них будуть вищі. Між тим, ряд справді великих банків, що входять до числа світових лідерів за активами і кредитними портфелями, можуть потрапити у другий список, залишившись під наглядом національних регуляторів. Мова, перш за все, йде про найбільші китайські і японські банки. «Банки Китаю і Японії великі самі по собі, але їхні активи за межами країни відносно малі», — цитує агентство Bloomberg експерта, який бере участь у саміті G20. Під наглядом національного регулятора може залишитися і канадський Royal Bank of Canada, що потрапив до списку Ради з фінансової стабільності.

Список, запропонований Радою з фінансової стабільності:


США
Bank of America Merrill Lynch
Citigroup
Goldman Sachs
JPMorgan Chase
Morgan Stanley

Канада
Royal Bank of Canada

Великобританія
Barclays
HSBC
Royal Bank of Scotland
Standard Chartered

Швейцарія
Credit Suisse
UBS

Франція
BNP Paribas
Societe Generale

Іспанія
BBVA
Santander

Японія
Nomura
Mitsubishi
UFJ
Mizuho
Sumitomo Mitsui

Італія
UniCredit
Banca Intesa

Німеччина
Deutsche Bank

Нідерланди
ING