• Киян очікує підвищення тарифу на тепло

  • Середа, 15 грудня 2010 року
Національна комісія регулювання електроенергетики ініціювала підвищення тарифу «Київенерго» на тепло для потреб киян на 34,9%. Зміни набудуть чинності з 1 січня 2011 року. Це рішення прийняли на засіданні комісії 14 грудня.

Кияни, що проживають у будинках, які оснащені системами обліку теплової енергії, платитимуть на 44,4 грн. більше — тобто, 171,3 грн./ГКал (без ПДВ), а тариф для будинків, не обладнаних лічильниками, підвищиться на 43,1 грн. і складе 125,5 грн./ГКал.

Окрім цього, НКРЕ підняла тариф на тепло бюджетним організаціям на 18,83% до 476,64 грн./Гкал. Для промислових підприємств «Київенерго» залишила тариф без зміни — 563,46 грн./Гкал.

«Київенерго» у своїх тарифах враховує витрати на виробництво, транспортування і постачання тепла для киян.

Підвищення тарифу киянам пов'язане з тим, що з 1 серпня НКРЕ підвищила для підприємств комунальної теплоенергетики (ТКЕ) вартість природного газу на 50%, але напередодні місцевих виборів тарифи для населення не піднімали. На думку учасників ринку, підвищення тарифу навіть на 30% все ж не зробить його самоокупним. А щоб владі не закладати в бюджеті коштів на компенсацію різниці, треба підвищити вартість тарифів на 50–60%. Проте вони визнають існування ризику того, що внаслідок підвищення тарифу платіжна дисципліна киян впаде в рази.

Нагадаємо, що «Київенерго» є тільки посередником. Остаточні ж ціни для киян встановлюються столичними житлово-експлуатаційними конторами, з урахуванням їх власних витрат на обслуговування теплових мереж. Націнка з боку ЖЕКів може складати 5–7%, вважає заступник директора «Кіровоградтеплокомуненерго» Володимир Куліков.

Згідно з виданням Комерсант, учора в КМДА не прокоментували, чи досить підвищення тарифу на 35%, щоб зупинити дотування з міськбюджета різниці в тарифах для киян. За 2 роки на ці цілі Київ уже узяв кредитів на суму 3,2 млрд грн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...