• Україна виключена зі списку вільних країн

  • Четвер, 13 січня 2011 року
Щорічний рейтинг Freedom House повернув Україні статус «частково вільна країна», який вона мала до 2004 року.

 Україна разом із Мексикою виключена зі списку вільних країн, опинившись поряд із такими «частково вільними країнами», як Афганістан, Камбоджа, Іран, Венесуела, Шрі-Ланка, Таїланд, Угорщина, Франція і Латвія.

 Як пояснюють аналітики, оцінка Freedom House заснована на тому, що після того, як Віктор Янукович став Президентом України, посилився тиск на неурядові організації та ЗМІ, які фінансуються з-за кордону.

 Загалом, як зазначається в доповіді, в минулому році в 25 країнах світу сталося значне зниження рівня демократії і тільки в 11 ситуація покращилася. Така негативна ситуація спостерігається вже п'ятий рік поспіль. На думку експертів, цей період став найгіршим за 40 років існування рейтингу.

 На думку директора Freedom House Девіда Крамера, вороги демократії не просто вдаються до масштабних репресій, а роблять вони це з небаченою агресивністю і самовпевненістю.

 Крім цього, однією з негативних тенденцій Freedom House назвав посилення репресій у країнах з найбільш сильним авторитарним режимом. Зокрема, згадується дипломатичний тиск Китаю на уряди інших країн, щоб вони бойкотували церемонію вручення Нобелівської премії китайському дисиденту Лю Сяобо, а також грубе нехтування судочинства в Росії під час другого процесу над Михайлом Ходорковським.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...