• Джуліана Ассанжа знову викликають до суду

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Вівторок, 11 січня 2011 року
Сьогодні суд Белмарш у Лондоні зобов’язав Джуліана Ассанжа прибути 7 лютого, для слухання справи про видачу засновника WikiLeaks Швеції на підставі сексуальних злочинів.

39-річний австралійський комп’ютерний хакер, який довів Вашингтон до сказу, випускаючи деталі секретного листування американських дипломатів на вебсайті WikiLeaks, стверджує, що він не винен.

Ассанж сказав, що WikiLeaks продовжить публікацію документів, незважаючи на його «юридичну битву». На сайті WikiLeaks у грудні було сказано, що планується випустити документи, які вказують на «неетичні методи» в головному американському банку «Bank of America».

«Наша робота з WikiLeaks триває і ми надалі будемо публікувати справи, пов’язані з Cablegate та іншими матеріалами», — сказав Ассанж репортерам під стінами суду.

«Короткі публікації будуть з’являтися на сторінках наших великих і маленьких газет-партнерів, а також освітлюватися деякими організаціями з прав людини по всьому світу» — додав він.

Американський суд наказав, щоб сайт Twitter передав акаунти WikiLeaks і декількох посібників для відкриття кримінальної справи.

Британська поліція заарештувала Ассанжа минулого місяця за європейським ордером, виданим Швецією після заяв двох волонтерів WikiLeaks.

Після дев’яти днів у в’язниці він був звільнений під заставу 200 000 фунтів (312 000 $) 16 грудня 2010 року. Умови застави цим не обмежилися, Ассанж повинен носити електронний датчик, щодня відмічатися в поліції, дотримуватися комендантської години і проживати в особняку свого друга у східній Англії. Ассанж описав свої обмеження свободи як «високотехнологічний домашній арешт».

Умови були пом’якшені, і йому було дозволено залишатися в клубі журналістів у центрі Лондона 6 та 7 лютого, щоб він зміг дістатися до суду вчасно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...