ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поліція розганяє наркоторговців у Ріо-де-Жанейро

Велика Епоха
На минулий четвер припав пік зачистки поліцейськими наркоторговців у північній частині Ріо-де-Жанейро Віла-Крузейру, контрольованої бандами тривалий час. Це основна з сотні нетрів (фавел), які планує поліція відбити у наркомафії до 2014 року – запланованої дати проведення Чемпіонату Світу з футболу.

У ході найбільший за всю історію Бразилії спецоперації було вбито близько 30 торговців наркотиками, 180 осіб затримано, як повідомляє бразильське джерело Аль-Джазейра.

У Ріо-де-Жанейро з боку поліції в ній брали участь броньовики, танки, вертольоти, снайпери і збройні сили військово-морського флоту – лише від 150 до 350 чоловік, згідно  різних джерел. Ще 17 500 осіб очікували в стані повної бойовій готовності.

У другому за величиною місті Бразилії Ріо-де-Жанейро зіткнення тривали п'ять днів, в результаті вбито більше 20 осіб. Поліція почала діяти ще в минулі вихідні у відповідь на організовані бойовиками заворушення, пише ВВС. Спалено понад 60 автомобілів і автобусів. Бойові дії відбуваються також у західній частині міста, за повідомленням InterRight.

Всього в Ріо близько 1000 нетрів, де проживає до третини населення міста. Жителі Ріо-де-Жанейро побоюються ще більш кровопролитних подій. Саме керівництво поліції оцінює її критично, тому що вважає, що гвинтівки недостатньо для вирішення проблеми боротьби з наркотиками. Попереду – Літня Олімпіада-2016, тому питання безпеки туристів і гостей Бразилії сьогодні для керівництва країни як ніколи актуально.
 
Поліція розганяє наркоторговців у Ріо-де-Жанейро. Фото:ANTONIO SCORZA/Getty Images
Поліція розганяє наркоторговців у Ріо-де-Жанейро. Фото:ANTONIO SCORZA/Getty Images

[image error]

[image error]

[image error]

[image error]

[image error]