• Мігранти вимагають своєї легалізації в Греції

  • П'ятниця, 28 січня 2011 року
Сьогодні вночі мігранти в кількості 237 чоловік, які влаштувалися на юрфаці Афінського університету і влаштували там голодування з вимогами надання їм законних прав проживання в Греції, поступилися поліції і залишили корпус факультету, перейшовши в іншу будівлю.

За повідомленнями різних джерел, організаторами акції протесту є радикальні ліві сили. Мігранти вимагають надання їм посвідки на проживання без додаткових умов. Влада Греції не маэ наміру проводити яку б то не було масову легалізацію.

Відповідно до законів Греції, університет є «закритим» для поліції та всіх, кого спеціально не запросило керівництво університету. Захоплення його мігрантами стало можливим через потурання і нечіткої позиції влади цього вузу, на думку уряду. Влада країни, включаючи міністрів юстиції, праці, освіти, внутрішніх справ, а також Прем'єр-міністра Греції Папандреу, дуже стурбована ситуацією, що склалася. У середу, 26 січня, на урядовому засіданні було піднято це питання.

Керівництво університету повинно було застосувати закони і захистити свою будівлю від окупації незаконних мігрантів, а не ставати притулком для мігрантів, вважає міністр освіти Греції Анна Діамантопулу, як повідомляє афінська інформагенція ANA-MPA. Прокуратура зараз почала розслідування, щоб визначити, чи знало керівництво університету заздалегідь про підготовку захоплення і чи виконало воно свої посадові обов'язки, чи винувато воно в ситуації, що склалася.

Питання мігрантів у цій країні - дуже гостре, оскільки останнім часом Греція стала своєрідною «Меккою» незаконної міграції з країн Північної Африки, Близького Сходу і Південно-Східної Азії. Кількість мігрантів постійно зростає, і на 11 млн мешканців Греції вже припадає близько 1 млн мігрантів.

За повідомленням афінської інформагенції ANA-MPA, мігранти зібралися в Афінах 23 січня і влаштувалися в старій будівлі юрфаку, в якій зараз проходять ремонтні роботи і заняття не ведуться. Оголосивши про свою голодовку, вони почали вимагати надання їм легального статусу для себе і ще близько 400000 мігрантів, що перебувають у Греції. Ще 50 мігрантів одночасно з ними почали голодування в Центрі праці в Салоніках.
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...