• В Україні зростатимуть ціни на бензин

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Вівторок, 18 січня 2011 року
Прогнози фахівців щодо цін на бензин вказують на можливе їх подальше підвищення. На вчорашній прес-конференції експерти висловили побоювання, що ціна на бензин марки А-95 може піднятися до позначки в 9,40 грн/л. Як вважає Геннадій Рябцев, заступник директора НТЦ «Психея», найближчим часом ціна на марку бензину А-95 буде коливатися в межах від 8,30 до 9,00 грн за 1 літр.«Щодо нинішніх цін на бензин, якщо прогнозувати до кінця січня або до середини лютого, подорожчання звичайного високооктанового бензину А-95 від вітчизняних виробників або контрольованого групою «Приват» не слід очікувати вище 8,30–8,40 грн/літр. Щодо високооктанового бензину європейської якості, то тут складніше. Зараз середня ціна бензину марки «Premium» становить 8,84 грн. Оскільки подорожчання триває, і трейдери продовжують закуповувати зараз паливо за цінами, які вище ніж у грудні, то можна очікувати подальшого зростання цін, але позначки в 9,00 грн/літр вони не досягнуть», — заявив Геннадій Рябцев.

Інші експерти вважають, що бензин в Україні не буде дорожчати, тому що вартість нафти на світовому ринку може впасти найближчим часом. Міністр палива і енергетики Юрій Бойко закликає не боятися підвищення цін на бензин, стверджуючи, що ціна на нафту за рік зросла на 30%, що і стало причиною підвищення цін на бензин.

Він також сказав: «Ми нещодавно проводили зустріч з власниками нафтопереробних заводів і домовилися про збільшення переробки нафти і підтримку більш-менш стабільного коридору, починаючи з 1 лютого»

На ціну також може вплинути збільшення акцизного збору з 2011 року на 37,9%, передбачене новим Податковим кодексом. Експерти прогнозують, що підвищення акцизу також може відбитися на якості бензину. Незважаючи на те, що зростання акцизу було введено для того, щоб компенсувати ліквідацію транспортного збору.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...