• В Ужгороді заборонили відзначати День Соборності України

  • П'ятниця, 21 січня 2011 року
Завтра, 22 січня, незважаючи на заборону міськвиконкому, о 15:00 відбудеться запланований мітинг та молебень біля пам'ятника Т.Г. Шевченка на площі Народній у центрі Ужгорода, присвячений Дню Соборності України. Про це повідомив закарпатській пресі один з організаторів заходів, представник Громадського комітету захисту Україну на Закарпатті, Володимир Піпаш.

Заявка на проведення заходу була подана заздалегідь, згідно з процедурою, за словами організатора. Він назвав рішення мерії незаконним, а також повідомив про відсутність часу для оповіщення запрошених на захід громадян про зміну місця.

Мерія відмовила в проведенні зборів, пославшись на своє рішення 18-ї сесії від 1999 р. про те, що в місті для проведення будь-яких масових заходів виділено три місця: площа біля Закарпатського обласного музично-драматичного театру, стадіон «Спартак» і Боздоський парк. В останній, віддалений від центру міста, мерією було запропоновано перенести мітинг та молебень.

Відзначимо, що згідно зі статтею 39 Конституції України про свободу зборів будь-яке обмеження місця проведення заходів може визначити тільки суд. Схоже, що заборона міськвиконкому суперечить даній статті Конституції.

 В. Піпаш порівняв ситуацію, що склалася, з «практикою дев'яностих», коли людям дозволяли збиратися де-небудь далеко від центру міста.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...