• Джон Леннон - сумний ювілей

  • Середа, 8 грудня 2010 року
Сьогодні світ відзначає день смерті Джона Леннона. Музикант був убитий рівно 30 років тому в Нью-Йорку фанатом «The Beatles» Марком Чепменом, який страждав на психічний розлад. Убивця вважав, що застреливши Джона Леннона, він стане таким самим популярним як і він.

Кар'єра великого рок-музиканта обірвалася на самій вершині. Незадовго до смерті Джон Леннон випустив новий альбом «Double fantasy», і почав записувати новий, який вийшов уже після його смерті під назвою «Milk and honey».

У перший раз убивця зустрів музиканта, коли той вийшов зі свого будинку «Дакота». Тоді Марк Чепмен попросив Джона Леннона залишити автограф «Double Fantasy». Цей момент, коли Джон підписує платівку і поряд з ним стоїть його вбивця, сфотографував фотограф, який опинився поряд.

Через кілька годин, Марк Чепмен зустрів уже рок музиканта з револьвером, коли той повертався додому разом з дружиною Йоко Оно. Вбивця здійснив п'ять пострілів у спину Леннона. У 23:12, через 25 хвилин після нападу, вже в лікарні лікарі констатували смерть Джона Леннона від втрати крові.

Цього дня у Нью-Йорку шанувальники таланту великого рок-музиканта збираються в меморіальному сквері «Сунична галявина», відкритого до 45-річчя Джона Леннона. У цьому місці, яке знаходиться в Центральному парку поряд з домом «Дакота», Йоко Оно розвіяла прах музиканта.

На батьківщині Леннона в Ліверпулі траурний ювілей відзначать біля пам'ятника його творчості, який представлений у скульптурі заввишки шість метрів у формі земної кулі і злітаючими над нею голубами. Меморіал було відкрито цього року першою дружиною музиканта Синтією і їхнім сином Джуліаном у день 70-річчя Леннона.

У свою чергу, українські фанати також вирішили увічнити пам'ять легендарного учасника «The Beatles». Ця ідея вперше була озвучена Ігорем Гармашем, президентом кіноклубу «Схід» і шанувальником творчості Джона Леннона. За задумом, пам'ятник хочуть встановити в Запоріжжі на острові Хортиця, біля муніципального кінотеатру «Ві».

Якщо задум вдасться здійснити, то це буде другий у світі пам'ятник. На сьогоднішній день, єдина скульптура музикантові встановлена в Гавані, у парку імені Джона Леннона.
 
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...