• Журналістам дозволять не узгоджувати інтерв’ю

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Понеділок, 24 січня 2011 року
Діючий  на даний час закон «Про авторське право і суміжні права» передбачає, що інтерв’ю є власністю двох осіб, та вимагає погодження тексту з посадовою особою. В дійсності таке положення створювало деякі непорозуміння пов’язані з тим, що при погодженні посадова особа часто вимагала вилучення з тексту інтерв’ю найбільш цікавої інформації.

13-го січня цього року Верховна Рада України ухвалила закон «Про доступ до публічної  інформації», що передбачає внесення доповнень до статті 13 закону «Про авторське право і суміжні права». Ці доповнення регулюють питання щодо погодження тексту інтерв’ю. Тепер стане чітко визначено, що положення 13 статті не стосуються інформації, яка відповідає вимогам закону «Про доступ до публічної інформації».

 
Новий закон в деякій мірі розв’яже руки журналістам, тому що передбачає, що будь яка інформація, яку дає чиновник має бути доступною для суспільства. Особливо це стосується інформації щодо використання бюджетних коштів, однак не стосується конфіденційної, службової та секретної інформації.

Якщо Президент України Віктор Янукович підпише новий закон, це дасть можливість журналістам публікувати інтерв’ю без узгодження.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...