• Кияни сподіваються на допомогу ЮНЕСКО

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 2 лютого 2011 року
Вчора, 1 лютого, мешканці Києва, громадські організації та активісти провели акцію, на якій закликали присутніх підписати звернення до ЮНЕСКО з проханням допомогти зберегти історико-культурне обличчя центру столиці.

Учасники акції сподіваються, що Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури рекомендує Україні розширити буферну зону Софії Київської. Тоді території, що разом із самою пам’яткою архітектури будуть підлягати захисту, розширяться від Золотих Воріт до Хрещатика і будуть включати непарну сторону вулиці Богдана Хмельницького. Організатори акції вважають, що таким чином можна буде захистити від помилок забудовників будівлі Національного академічного театру російської драми та Національної опери України.

Також учасники акції біля станції метро «Театральна» висловили обурення з приводу спорудження ряду об’єктів, що, на їх думку, знищують сформований останніми століттями традиційний міський простір. Так, занепокоєння мешканців Києва й активістів викликає зведення висотного будинку на схилах Дніпра (вул. Мазепи, 11-а), можливість поновлення будівництва в буферній зоні Софії Київської (вул.Гончара, 17\23 та на Пейзажній алеї), незадовільний стан садиби Мурашка. Грубими помилками архітекторів і забудовників учасники акції назвали також будівництво найвищого в Україні хмарочосу на Кловському узвозі, 7-а, поблизу пам’ятки історії і культури Києво-Печерської Лаври.

За словами організаторів акції, якщо страждає навіть буферна зона Софії Київської і Лаври, то решта території історичного центру столиці знаходиться під загрозою повного знищення.     

Нагадаємо, останнім часом почастішали акції протесту проти забудови центру столиці та знищення пам’яток архітектури. Останніми з них були акції на захист "замку Барона", акція проти забудови Театрального скверу та скверу на перехресті вул. Б. Хмельницького та Гончара.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...