• Тиск режиму КНР на Нову Зеландію щодо концерту Shen Yun викликав зворотну реакцію

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Неділя, 13 лютого 2011 року

Конгресмени Нової Зеландії оприлюднили інформацію про тиск на них китайського консульства з метою відрадити їх відвідати виступ творчого колективу Shen Yun Performing Arts. Це привернуло увагу світової спільноти і викликало хвилю засудження дій режиму Китайської Народної Республіки.

Напередодні концертів трупи, які пройшли з аншлагом з 3 по 5 лютого, генеральний консул Китаю Ляо Цзюхуа послав лист 20 конгресменам міста Окленда, настійно рекомендуючи їм «триматися подалі» від концертів Shen Yun. Ця подія набула широкого розголосу у ЗМІ.

Нижче представлені думки представників інтелігенції з цього питання, якими вони поділилися з кореспондентами The Epoch Times.

Джой Нордлінгер, один із редакторів політичного журналу National Review: «Я дуже зрадів, коли почув новину про викриття ганебних дій китайської влади новозеландськими політиками. Цю подію варто відзначити. Ми повинні дати зрозуміти комуністичній владі Китаю, що якщо вони хочуть поширити свою тоталітарну владу за кордон, до Нової Зеландії, до Нью-Йорку і так далі, то їм це не вдасться. Дуже важливо і в майбутньому викривати й оприлюднити всі закулісні дії режиму КНР».

Він указав на те, що компартія не є Китаєм, а культура компартії не являє собою культуру Китаю.

«Компартія Китаю хоче промивати людям мізки, хоче контролювати і вирішувати все в галузі культури. Але насправді, культура приходить від людей і саме народ повинен її успадковувати і поширювати. Викриття і засудження дій режиму КНР робиться заради захисту загальнолюдських цінностей. Це також принесе справжню користь Китаю і китайським громадянам. Китайська влада не тільки пригнічує свій народ, але і прагне робити це за кордоном. Вони намагаються чинити тиск і погрожувати західним політикам. Ми не повинні цього допускати».

«Китайці проводять культурну виставу, яка всім подобається. Ні творчий колектив, ані глядачі не мають ніякого відношення до компартії Китаю, за яким правом вона втручається в це? Ці концерти мають проходити не тільки за кордоном, але й у самому Китаї».

Юй Інши, історик, професор Прінстонського університету: «Це звичайні дії комуністичної влади, вони завжди так роблять, абсолютно не поважаючи стандарти і цінності вільного суспільства. Їхні вчинки обумовлені самою суттю компартії, змістом партійної культури. Вони можуть чинити тільки так».

«Хоча навіть у західному суспільстві подібні вчинки викликають огиду й обурення, компартія Китаю сама не відчуває наскільки безглуздо вона виглядає. Добро і зло, гарне і погане нею вимірюється зовсім по іншому. Вона саме хоче все контролювати, всім указувати, як у Китаї, так і в усьому світі».

«У мене немає ніяких ілюзій щодо компартії. Протягом багатьох років компартія змінюється, в іншому випадку вона б просто не вижила б, але суть її залишається незмінною».

Грег Аутрі, засновник великої ІТ-компанії Network Corps, учений каліфорнійського університету: «Цей випадок у Новій Зеландії оголив страх Пекіна, а також його прагнення взяти все під свій контроль. Страхом і прагненням до тотального контролю наповнено все мислення компартії Китаю. Люди мають бути насторожі під час відносин з нею».

«Китайська влада хоче переконати не тільки китайців, але й увесь світ у тому, що успіхи розвитку економіки Китаю відбулися повністю завдяки владі комуністичної партії. Фактично це не так, а як раз навпаки, режим є гальмом розвитку. У питанні культури, він намагається повністю контролювати розуміння людей у світі про те, що з себе представляє китайська культура. Саме тому китайська влада так посилено намагається створювати перешкоди гастролям трупи Shen Yun, у концертах якої вона бачить загрозу викриття своєї пропаганди».

Чжан Вейго, головний редактор журналу «Дунсян» («Напрямок руху»): «Виступи трупи Shen Yun наповнені традиційною китайською культурою, розповсюдження якої є дуже благою справою. Усі спроби влади КНР перешкодити виступам трупи, рівносильні тому, що кидати камені собі на ноги. Нормальна людина, коли одного разу осоромиться перед усіма, надовго запам'ятає цей урок. Але компартія Китаю раз по раз осоромлює себе в міжнародному співтоваристві і це її не зупиняє, вона продовжує здійснювати подібні вчинки».

«Режим КНР не тільки знищує традиційну культуру всередині Китаю, а й намагається поширювати свою пропаганду в демократичні західні суспільства, з метою промивання мізків людям за кордоном і насадження своєї партійної культури. Уряду і народи всіх країн повинні припиняти і бойкотувати ці дії. Викриття усього бруду і злостивості компартії Китаю, як це сталося в Новій Зеландії, є вкрай важливим. Тільки витягнувши все це на світло, можна дозволити людям ясно побачити злу сутність компартії».

«Китайська влада намагається вказувати західним політикам, яких обрав народ, що їм потрібно робити. Таким чином, вони псують західну систему цінностей, втручаються у внутрішні справи інших країн. Тому надання цим діям широкого розголосу є нормальною реакцією вільного суспільства, в якого такі форми тиску викликають огиду».

The Epoch Times є почесним інформаційним спонсором світових турне творчого колективу Shen Yun.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...