• Україна буде закуповувати гречану крупу в Китаї

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 9 лютого 2011 року
Україна планує збільшити обсяги посівних площ під гречану крупу в областях на 100 тис. га, а поки що буде закуповувати її в Китаї. Про це на брифінгу повідомив Міністр агрополітики України Микола Присяжнюк.

Він повідомив, що зараз вони ведуть переговори з Китаєм. Поки офіційних поїздок та делегацій туди не буде. Обсяги імпорту гречаної крупи попередньо будуть становити від 15 до 20 тис. тонн і пізніше в Китай буде відправлений наш представник, щоб укласти договір про постачання гречаної крупи.

За його словами, Прем'єр-міністр України Микола Азаров уже розпорядився до 1 листопада звільнити від ввізного мита і ПДВ гречану крупу, щоб її роздрібна ціна не перевищувала діапазон 13-14 грн.

А доки обсяги імпорту гречаної крупи з Китаю вивчаються українськими службами, зауважимо, що за даними прес-служби Россільгоспнагляду Приморського краю, на кордоні РФ Примор'я було заборонено ввезення 240 тонн несертифікованої гречаної крупи з КНР, закупленої однією владівосточною компанією. При перевірці було виявлено, що весь китайський товар не відповідав карантинним вимогам та сертифікатам якості. Всі вагони з гречаною крупою були повернені назад, у Китай.

Як відомо, гречану крупу практично ніхто не виробляє. У великих кількостях її, в основному, вирощують тільки Україна, Росія і Білорусь. Чому Китай, де в невеликих обсягах вирощують гречану крупу, прагне імпортувати цей товар в Україну і Росію? Може вони, таким чином, хочуть позбутися від старих запасів?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...