• Чи видадуть Ассанжа Швеції?

  • Середа, 9 лютого 2011 року
Учора ввечері завершився 2-й день слухань у суді Великобританії з питання екстрадиції засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа до Швеції, прокуратурою якої він звинувачується в сексуальних злочинах. Вже вчора мав бути вирок, але дебати перенесли на 11 лютого.

До процесу прикута увага багатьох міжнародних ЗМІ. Сам підозрюваний вважає, що справа носить виключно політичний характер через публікації матеріалів дипломатів США сайтом Wikileaks. Захист Ассанжа вважає, що Швеція діє за вказівкою США, і, опинившись у Швеції, він ризикує бути пересланий до Штатів, де його чекає розправа - смертна кара або довічне ув'язнення за публікацію, зокрема, таких матеріалів, як «Афганське досьє» і про війну в Іраку. Ці матеріали являють собою звіти американських військових, які змальовують реальну картину тих подій.

Звинувачення в згвалтуванні, що є приводом до екстрадиції, носять неоднозначний характер. Так, іноземна преса (Форбс, ВПС) повідомляє, що в серпні минулого року Ассанж вже допитувався поліцією Швеції і був відпущений у зв'язку з відсутністю складу злочину. Однак у вересні з'явилися нові обставини, і було порушено справу.

На суді один зі свідків - блогер, який відстежував інформацію в соціальній мережі Twitter однієї з двох шведських дівчат, за звинуваченнями яких і було порушено справу Ассанжа, повідомив, що вона після передбачуваного інциденту робила позитивні записи про звинуваченого. Екс-суддя Швеції Брітта Сундберг-Вайтман, що давала свідчення на суді, виступила з різкою критикою шведської влади та упередженості шведського прокурора.

Захист Ассанжа наполягає на перехресному допиті шведського прокурора Маріанне Ню, яка видала ордер на арешт Ассанжа. Прокурора закликають приїхати до Лондона 11 лютого на заключний день слухань.

Нагадаємо, що Ассанж був заарештований англійською поліцією за загальноєвропейським ордером у грудні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...