• Колумбія випала зі списку наркоторговців

  • Середа, 2 березня 2011 року
Міжнародний комітет з контролю над наркотиками (INCB) викреслив Колумбію зі списку країн, які потребують особливої уваги і спостереження, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Він заявив, що Колумбія на сьогоднішній день залишається найбільшим у світі виробником кокаїну, але досягла прогресу в боротьбі з наркотиками. Член правління INCB Каміло Урібе сказав, що Колумбія зміцнила свої державні установи і систему судової влади, що дозволяє їй ефективніше контролювати пропозицію та попит на ринку наркотиків. Міжнародний комітет є органом, що здійснює моніторинг реалізації міжнародних конвенцій ООН з контролю над наркотиками.

За даними Всесвітньої доповіді ООН про наркотики за 2010 р., культивування коки в Колумбії знизилося на 58% у період між 2000 і 2009 роками, в основному за рахунок широкомасштабного викорінення плантацій. За оцінками доповіді, в 2009 році Колумбія знищила 168 тис. гектарів коки, з листя якої виробляється кокаїн.

У доповіді також йдеться, що в Колумбії вилучено більше наркотиків за останнє десятиліття, ніж у будь-якій державі світу.

Але цифри ООН свідчать також про те, що пішовши з Колумбії, виробництво наркотиків мігрувало в інші країни Андського регіону і, зокрема, в Перу, де культивування коки збільшилося на 55% за останні десятиліття.

 
Нагадаємо, що 14 лютого колумбійські військові виявили на південно-західному колумбійському узбережжі Тихого океану саморобну субмарину, котра намагалася перевезти до 8 тонн кокаїну з Колумбії до Мексики.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...