• Єгипет просить Євросоюз і США заморозити рахунки попередників

  • Вівторок, 15 лютого 2011 року
Єгипет просить Євросоюз і США заморозити рахунки попередників - чиновників адміністрації екс-президента Хосні Мубарака. Це питання буде розглянуто сьогодні в Брюсселі на спеціальній нараді міністрів фінансів ЄС.

Влада Єгипту, а саме - Верховна рада збройних сил на чолі з міністром оборони Хусейном Тантаві, звернулася спочатку до Великобританії, потім до Франції, США та інших країн з проханням заморозити активи колишнього уряду.

Швейцарія першою заморозила рахунки в день відставки Мубарака минулої п’ятниці. Вільям Хейг, голова британського міністерства закордонних справ, підтвердив отримання запиту від Єгипту і висловив готовність співпрацювати з ним. Учора голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер також сказав, що Євросоюз заморозить рахунки Мубарака, якщо нова влада Єгипту попросить про це.

Франція і США відзначили, що в списку осіб, рахунки яких просять заморозити, ім'я Хосні Мубарака і членів його сім'ї не згадується, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Reuters.

Причиною готовності країн ЄС і США співпрацювати з Єгиптом з цього питання стала підозра у зловживанні та розкраданні державних коштів колишнім оточенням екс-президента північноафриканської країни.

Нагадаємо, що Хосні Мубарак подав у відставку 11 лютого після 30 років правління. Цьому передували вісімнадцять днів народних заворушень проти його авторитарного режиму. Нова влада обіцяє провести демократичні реформи протягом найближчих кількох місяців і підготувати вибори нового президента.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...