• Ху Цзіньтао і Барак Обама уклали контракти на $45 млрд

  • П'ятниця, 21 січня 2011 року
Голова КНР Ху Цзіньтао перебуває з чотириденним офіційним візитом у США, в результаті якого обидві сторони підписали контракти на постачання товарів у Китай на загальну суму $45 млрд доларів, заявив представник адміністрації Барака Обами за підсумками спільних переговорів. Візит Ху Цзіньтао супроводжувався численними протестами різних соціальних груп проти порушень прав людини в Китаї, повідомляє американська редакція The Epoch Times.

Експорт в Китай забезпечать американські компанії 12 штатів. За заявою Барака Обами, підписана угода створить американцям близько 235 тисяч робочих місць. Всього в процесі візиту Ху Цзіньтао сторони підписали більше 70 контрактів на постачання до Китаю продукції американських виробників, сфера діяльності яких варіює від сільського господарства до автопрому.

Один із найбільших контрактів був підписаний із Джимом Макнерні, головою компанії «Боїнг» (Boeing), згідно з яким у Китай буде поставлено 200 літаків Boeing. Загальна сума угоди — $19 млрд.

Окрім цього, великі угоди підписали з Китаєм такі великі компанії, як алюмінієвий гігант Alcoa, виробник ядерних реакторів і устаткування для АЕС Westinghouse, аерокосмічна корпорація Honeywell, General Electric, а також Caterpillar, яка спеціалізується на гірничодобувній і будівельній техніці.

«Я повністю переконаний, що мирний розвиток Китаю вигідний усьому світові та Америці», — заявив Барак Обама на прес-конференції, яка відбулася за підсумками переговорів з Ху Цзіньтао в Білому домі.

Проте приїзду Ху Цзіньтао були раді далеко не всі американці. Під час його візиту практично на кожному кроці лідера КНР очікували демонстранти, що протестували проти порушень прав людини в Китаї.
 
За повідомленням американського видання The Epoch Times, вони перебували біля Білого Будинку під час офіційного банкету президентів у середу, вони також стояли у стін посольства КНР і зовні Державного департаменту США, коли Ху Цзіньтао був у цих будівлях.

Деякі з демонстрантів поїхали за ним у Чикаго, де в четвер він зустрівся з представниками бізнесу. Супровід Ху Цзіньтао робитиме все можливе, щоб уникнути зустрічі президента Китаю з протестуючими, але він, поза сумнівом, чутиме їхні голоси, — вважає кореспондент The Epoch Times.

Демонстранти звинувачують лідера КНР у багатьох «гріхах», серед яких самовільне руйнування урядом будинків китайців без всякої компенсації, знущання поліції над китайськими громадянами, використання наклепу «єресь» щодо різних соціальних груп, порушення свободи віри, зокрема репресії проти послідовників Фалуньгун. Усі ці події, які відбуваються в Китаї, змусили тисячі американців і китайців, що проживають в Америці, подати в ці дні свій голос протесту.

39 тибетських організацій, 17 правозахисних організацій з Тайваню, 300 прибічників демократії в Китаї, дві сотні представників народності уйгурів, сотні послідовників духовної практики Фалуньгун, 12 неурядових організацій, включаючи Міжнародну амністію, Комісію США з релігійної свободи у світі і 32 члени Конгресу США, надіслали урядові Америки відкритий лист у надії, що Барак Обама нагадає Ху Цзіньтао про питання порушень прав людини в Китаї.

Представники усіх цих організацій і груп взяли участь у мирних демонстраціях під час візиту Ху Цзіньтао.

Крім того, 19 січня мітинг організували Репортери без меж в парку Лафайет, на північ від Білого Дому.

Тенцзін Доржи, голова організації «Студенти за вільний Тибет» розповів кореспондентові The Epoch Times, що коли Ху Цзіньтао очолював відділення компартії у Тибеті з 1988 по 1992 рік, він здійснював «імовірно, найбільш систематичне, широкомасштабне і безперервне руйнування культури, релігії і мови [Тибету]».Євген Сковорода. Велика Епоха, Україна
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...