• З Лівії було евакуйовано 138 українців

  • Четвер, 24 лютого 2011 року
Сьогодні з Лівії було евакуйовано 138 українців. Вночі літак ІЛ-76 з українськими громадянами на борту прибув до аеропорту Бориспіль з лівійського міста Тріполі, де проходять хвилювання.

Літак Міністерства оборони повернув на батьківщину 138 українців, на ньому також були громадяни інших країн: 5 росіян, по чотири людини з Чехії та Казахстану, 11 громадян Польщі, 10 - Азербайджану, двоє - Словаччини, один з Румунії і один з Угорщини. Як стало відомо з МЗС України, в літаку серед пасажирів перебувало 47 жінок і 38 дітей.

Вчора літак прибув до Лівії об 11:45 для евакуації і повинен був вилетіти звідти близько 17:00, але через заворушення не всі пасажири змогли дістатися до нього вчасно, тому рейс затримали. ІЛ-76 залишив Тріполі о 20:40 за київським часом.

До цього 23 українці вже покинуло Лівію на російському літаку, і сьогодні очікується їх прибуття з Москви до Києва. Всього в Лівії перебуває до 3 тис. наших громадян. Згідно домовленостей МЗС України з іншими країнами, при евакуації їх громадян на пороми братимуть і українців.

Нагадаємо, що в Лівії протести проти 42-річного авторитарного правління Кадаффі почалися ще 15 лютого. За оцінками правозахисних організацій, вже загинуло понад 600 осіб. Ситуація в країні залишається дуже напруженою, режим жорстоко придушує опір. Багато країн почало евакуацію своїх громадян. Вже евакуювали: Болгарія - понад 100 осіб, Туреччина - 3 тисячі, почав евакуацію Китай.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...