• Європейську конвенцію про усиновлення дітей ратифіковано в Україні

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 лютого 2011 року
Верховна Рада України ухвалила проект закону  «Про ратифікацію Європейської конвенції про усиновлення дітей». 288 народних депутатів підтримали цей законопроект, що був ініційований Президентом України.

Конвенція передбачає можливість усиновлення дитини, яка на момент звернення не досягла 18 років, не перебувала і не перебуває у шлюбі. Для усиновлення дитини необхідно, щоб усиновитель досяг відповідного віку й отримав згоду матері дитини, батька чи уповноважених осіб. Думка або згода самої дитини теж враховується.

Деякі положення Конвенції суперечать українському законодавству. Міжнародне право дозволяє різностатевій або одностатевій парі всиновлювати дитину. Сімейний кодекс України визначає, що  дитину може усиновити тільки різностатева пара, що перебуває в офіційному шлюбі.

Павло Костенко — голова Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму, нещодавно заявив журналістам, що ратифікація Конвенції не дозволить всиновлювати дитину одностатевим парам.

Нагадаємо, що Європейську конвенцію про усиновлення дітей було відкрито для підписання 24-го квітня 1967 року в Страсбурзі (Франція). До конвенції приєдналося 14 держав — членів Ради Європи. Від імені України Конвенцію підписав Міністр юстиції Микола Оніщук 28-го квітня 2009 року. Документ також підписали Великобританія, Фінляндія, Вірменія, Ісландія, Данія, Нідерланди, Португалія, Норвегія, Румунія, Чорногорія, Сербія,  Іспанія і Бельгія.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...