• Великий скульптурний салон представив творіння Едгара Дега

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 лютого 2011 року
П'ятий Великий скульптурний салон відкрився 17 лютого в "Мистецькому Арсеналі" у Києві.  Цього разу Салон представив унікальну колекцію скульптури відомого французького художника-імпресіоніста  Едгара Дега.

Прикрасою виставки стала скульптура майстра "Юна танцівниця" - єдина робота Едгара Дега, яку він виставляв за життя. Усі інші його творіння були виконані з воску у період, коли Дега майже повністю втратив зір, і митець не планував давати їм "бронзове" життя. Скульптури були відлиті з металу у знаменитій французькій ливарні Вальзуані лише після його смерті. Усього Великий скульптурний салон представив 74 роботи Едгара Дега.

Ініціатор проекту та генеральний директор "Мистецького Арсеналу" Наталія Заболотна пригадує, що вперше відкрила для себе Едгара Дега як геніального скульптора три роки тому, коли відвідала Амстердам. "Я там побачила його роботу "Купальниця" і загорілася. - говорить пані Наталія. - Я така людина - все, що я бачу, я хочу мати. Три роки я мріяла про цю виставку и зараз ця мрія здійснилась".

За словами Наталії Заболотної, сьогодні аби ввезти до України придбані за кордоном витвори мистецтва, треба заплатити чи не 50% від усієї вартості колекції. "Треба заплатити 20% увізного мита, 20% ПДВ. - говорить пані Наталія. - Таких "мазохістів" мало". Але вони все-таки існують. Одним з таких людей є колекціонер і меценат Ігор Воронов. Саме йому належить уся колекція скульптури Едгара Дега, яку він придбав ще 10 років тому.

Як зізналася Наталія Заболотна, про вартість такої колекції навіть страшно й говорити. "Ця колекція надзвичайно дорога і колекціонер, страхова компанія вирішили не розголошувати її вартість", - каже гендиректор "Мистецького Арсеналу".

За словами режисера Олександра Дірдовського, роботи Едгара Дега мають ще й магічну силу. Працюючи три дні над відео-презентацією колекції для Великого скульптурного салону, пан Олександр побачив, як бронзові танцівниці почали танцювати. "Ми проектували на скульптури стару паризьку хроніку, танці Айседори Дункан, Анни Павлової, Майї Плісецької, - говорить Олександр Дірдовський, - і раптом фігури почали танцювати. Не зрозуміло, як це могло статися".

Вважати відлиті з бронзи роботи Едгара Дега оригіналами або ж копіями, за словами галериста і художника Євгена Карася, питання досить філософське. "Раніше вважалися оригіналом ті роботи, які виконані за життя самого автора. Зараз такого вже немає. - говорить пан Євген. - Тут виконано високоточне литво з оригінальних робіт автора, навіть видно відбитки пальців майстра".

За словами організаторів Великого скульптурного салону, виставка розташувалася на 8 тис. кв. метрів площі першого поверху "Мистецького Арсеналу". Разом із шедеврами пластики французького  імпресіоніста свої роботи представили й сорок українських скульпторів з Харкова, Дніпропетровська, Донецька і Києва.

Зараз скульптури Едгара Дега перебувають на тимчасовому ввозі і незабаром повернуться до Франції, але перед тим виставку планують відправити в круїз по регіонам України.

{mospagebreak}

 
{mospagebreak}
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...