• США вигідна громадянська війна у Лівії

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 25 лютого 2011 року
США зіграли не останню роль у розпаленні громадянської війни в Лівії – стверджує голова МЗС Венесуели Ніколас Мадуро. Масові акції протесту, що почались у країні 15 лютого, мають на меті повалення влади діючого лідера Муаммара Каддафі, який править Лівією останні 42 роки.
 
Як заявив Ніколас Мадуро, проамериканські ЗМІ зіграли важливу роль у формуванні громадської думки у країні. Голова Венесуели сказав, що США створюють умови для вторгнення в Лівію. Раніше лідер Куби Фідель Кастро також висловлював думку про те, що США хотіли б контролювати родовища лівійської нафти, найбагатші на африканському континенті.

Голова Держдепартаменту США Філіпп Кроулі заперечив усі звинувачення щодо втручання США у внутрішні справи Лівії.

Міжнародна громадськість занепокоєна жорстоким придушенням повстання. Лідери США, Франції, Великобританії і Іспанії планують на зустрічі Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку сьогодні, 25 лютого, розглянути питання врегулювання ситуації у Лівії і протидіяння насильству у країні. Нагадаємо, що 23 лютого голова Лівії Муаммар Каддафі виступив з промовою, в якій закликав демонстрантів негайно скласти зброю і пригрозив протестуючим у разі непокори смертною карою.
 
У зв’язку з останніми подіями у Лівії ціни на нафту на міжнародному ринку стали найвищими за останні 2 роки.
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...