• Брак і фальсифікат показали на виставці в ДП «Укрметртестстандарт»

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Середа, 16 березня 2011 року
Неякісні промислові й продовольчі товари продемонстрували в ДП «Укрметртестстандарт» у день Захисту прав споживача 15 березня.

Усі речі й продукти представлені в експозиції «Всеукраїнського державного науково-виробничого центру стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (Укрметртестстандарт), організатори придбали на ринках і в магазинах, де вони все ще залишаються в продажу.

Серед фальсифікатів: продукти харчування, посуд, побутова техніка, косметичні засоби, одяг, взуття та дитячі іграшки.

Одна з причин великої кількості неякісного товару в Україні — це існуюча недосконала законодавча база. Згідно з якою, як зазначив генеральний директор Укрметртестстандарту Михайло Мухаровський, контролюючий орган повинен за 10 днів попереджати виробників про майбутню перевірку, чого немає в жодній країні світу. Таким чином, отримавши повідомлення, дрібні підприємства одразу ж закриваються на кілька днів, мотивуючи це відсутністю сировини, або ж розміщують на складі якісну продукцію, здатну витримати перевірку.

 
Як приклад Михайло Мухаровський розповів про перевірку «Укрметртестстандартом» виробників згущеного молока, результати якої практично на 100% показали гарну якість продукту. Однак, закупивши для перевірки таке ж згущене молоко в торгових мережах, 95 % продукту виявилися підробкою, що містять барвники, пальмову та кокосову олію, ароматизатори і цукор, молоком там навіть «не пахло».
 
 
 {mospagebreak}
 
 {mospagebreak}
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...