• Найпотужніший землетрус в історії країни стався у Японії

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Субота, 12 березня 2011 року
Землетрус магнітудою 8,9 балів стався у Японії за 373 км. на північний схід від Токіо на глибині 24 кілометри у п'ятницю 11 березня 2011 року. Після чого на узбережжі головного японського острова Хонсю налетіло цунамі заввишки близько 10 метрів. За повідомленням японського телеканалу NHK підтверджена загибель 650 людей, більше 750 осіб вважаються зниклими без вісті.

Після виникнення основного підземного поштовху під час землетрусу в Японії, було ще кілька десятків слабших - магнітудою від 4 до 7 балів. У Токіо пошкоджено будівлі, зупинено рух метро і приміських поїздів.

Цунамі, що налетіло на узбережжі острова Хонсю, змивало все на своєму шляху. У префектурі Міяги хвиля знесла ділянку швидкісної естакади, на якій у цей час знаходилися десятки людей і автомобілів. У префектурі Фукусіма цунамі зруйнувало дамбу. Величезний потік води змив житлові будинки і повністю затопив злітно-посадкову смугу у аеропорті міста Сендай. Термінали аеропорту сильно ушкоджені. На узбережжі зникли два пасажирські потяги, яких так і не дочекалися на місці прибуття. Судно з сотнею пасажирів на борту віднесло в океан, багато суден викинуло на берег.

У багатьох місцях виникли пожежі. Горіли промислові підприємства та житлові будинки. Після потужного вибуху виникла сильна пожежа на нафтохімічному заводі в місті Сендай. Військові підрозділи допомогли усунути пожежу.

Зупинено робота атомних електростанцій в префектурі Фукусіма. Через припинення подачі електроенергії, що необхідна для охолодження ядерного реактора, виникла загроза витоку радіації на АЕС «Фукусіма-1». З 10-ти кілометрової зони евакуйовані 2 тисячі жителів. Через збої у подачі електроенергії для охолодження реактора, надзвичайний режим також введено на АЕС «Фукусіма-2».

Без електроенергії залишилися мільйони будинків, через перевантаження мережі не працював мобільний зв'язок. Тривалі підземні поштовхи у ночі змусили багатьох людей залишатися на вулиці в спеціально обладнаних місцях. Для усунення наслідків землетрусу в Японії, до префектур Міягі, Фукусіма й Івате направлено близько 2 тисяч членів із Національного поліцейського агентства Японії.

{mospagebreak} 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...