• Лівійські повстанці збили військовий гвинтокрил Каддафі

  • Понеділок, 7 березня 2011 року
Лівійські повстанці збили військовий гвинтокрил Каддафі, повідомляє Рейтерс. Гвинтокрил впав у море поблизу нафтового порту Рас-ель-Ануф.
 
Війська повстанців рухаються з боями зі сходу на захід, у бік до лівійської столиці Тріполі. Вони намагаються захопити місто Сірт - батьківщину Муаммара Каддафі. У разі вдалого розгортання подій, у них з'явиться істотна перевага, що підніме їм дух. Урядові війська з повітря обстрілюють Бін-Джавад і Рас-ель-Ануф і готують контрнаступ, намагаючись залишити Сірт за собою.

Вчора елітні війська під керівництвом сина Каддафі Хаміса почали штурм міста Місрата, але були оточені повстанцями і обстріляні з мінометного зброї. Їм довелося відступити. Загинуло близько 18 осіб, серед них - маленька дитина і французький журналіст.
Після захоплення Місрати і Сирта повстанці прямо зможуть йти на столицю.

Раніше повстанці збили два бойових літака поблизу міста Рас-ель-Ануф. Пілоти встигли катапультуватися. Ними виявилися найманці - сирійці.
Громадянська війна в Лівії загрожує перерости в затяжну, так як ніхто зі сторін не має наміру відступати і всі налаштовані рішуче. Враховуючи, що Лівія є головним джерелом нафти в Африці, то в ній зацікавлені США та інші країни.

Нагадаємо, що озброєні зіткнення почалися 15 лютого з вимог відставки Каддафі. На даний час загинуло до 6 тис. чоловік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...