• Громадяни Єгипту масово вийшли на вулиці з вимогами відставки президента Хосні Мубарака

  • Середа, 2 лютого 2011 року
Як нам стало відомо, 1 лютого почалася евакуація з Єгипту деяких українських громадян, а основна частина туристів України та Росії не вбачають небезпеки, відпочиваючи на блакитних узбережжях.

Літаком повернулися в Україну представники великих компаній та сім'ї дипломатів, усього понад 100 осіб. Це пов'язано з тим, що основні заворушення відбуваються в Каїрі. Також небезпечні Олександрія та Суец. Евакуйовано трохи раніше і деяких російських громадян, переважно працівників компаній.

У містах Шарм-Ель-Шейх, Дахаб, Хургада, в яких переважно відпочивають українські туристи, все спокійно, за повідомленнями одного з провідних туроператорів Tez Tour Ukraine. У готелях цих міст ситуація стабільна й оцінюється цим оператором як безпечна для життя і здоров'я. За повідомленнями інших джерел, ситуація в Хургаді не стабільна: там з'явилися банди мародерів, які нападали на магазини та готель.

Туристи обох країн попереджені про небезпеку, всім їм надається можливість перебронювати рейси на більш пізній час, змінити напрямок або пропонується повернути їм гроші. Але ніхто на сьогодні не відмовився від польотів до Єгипту в Україні. Більш того, як повідомляють турфірми Росії, люди намагаються обхідними шляхами оформити квитки. Тому не виключено, що РФ просто заблокує всі вильоти у напрямку до Єгипту.

Раніше турагенції Росії вже припинили продаж турів у Єгипет, а третя частина туристів відмовилася від уже запланованих турів. Судячи з усього, вони більше стурбовані ситуацією в цій країні, ніж їхні українські колеги. Українські турфірми продовжують поки що відправляти туди туристів.

Сьогодні в Єгипті перебуває близько 6 тис. громадян з України і більше 40 тис. туристів з Росії. Туристи Індії, Китаю, Японії вирішили повернутися.
 
Нагадаємо, що з 24 січня громадяни Єгипту масово вийшли на вулиці з вимогами відставки президента Хосні Мубарака, стабілізації росту цін і зниження безробіття. Згідно з різними джерелами, у зіткненнях загинуло від 150 до 300 осіб. Банди мародерів грабують магазини і музеї в різних містах. Незважаючи на згоду президента задовольнити всі вимоги, крім відставки, учасники акції вимагають останньої. Інші джерела повідомляють, що демонстрації проходять мирно і спокійно.
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...