• У Німеччині з берегів вийшла річка Мозель

  • Понеділок, 10 січня 2011 року
Підвищення температури після декількох тижнів снігу а також проливні дощі викликали повені в багатьох містах і селищах розташованих вздовж річки Мозель.

Вода розлилася на північному-заході країни. Ще в суботу близько 30 населених пунктів на Мозелі постраждали від стихії, в містечках Кохем і Цель на вулицях було приблизно півтора метра води. Для жителів розташованих уздовж неї міст і селищ ця повінь - найбільша за останні десять років. У багатьох населених пунктах вулиці перетворилися на річки. Залити довколишні міста готовий і німецький гігант Рейн.В стан підвищеної готовності там наведені всі спецслужби.

У неділю, 9 січня, стихія досягла Кобленця, розташованого на злитті річок Мозеля та Рейну. У середині дня рівень води сягнув позначки 8,3 метра. Головна визначна пам'ятка міста - "Німецький кут" (Deutsches Eck) - місце впадіня Мозеля в Рейн пішов на один метр під воду, підтопило також будинки на рейнській набережній. Навігація по Рейну між Кобленц і Кельном в неділю була припинена.
Як очікується пік повені в Кобленці буде у понеділок ввечері, рівень води може досягти позначки в 9 метрів. За прогнозами, затопить квартали, в яких мешкає 5 тисяч чоловік. У вівторок повінь досягне Кельна і Дюсельдорфа, де теж прогнозують підвищення води в Рейні до 9 метрів.

На сході країни у федеральній землі Бранденбург ситуація дещо разрядилась. Льодоколам вдалося усунути крижані затори в гирлі Одеру, що перешкоджали відтоку води в Балтійське море.А от мешканці підтоплених міст вже мріють про те, що будуть робити, коли повінь закінчиться.


Валерій Спесівцев. Велика Епоха, Україна
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...