• ЄС посилює санкції проти лівійських компаній

  • Середа, 9 березня 2011 року

Вчора ЄС ще більш посилив санкції проти лівійських компаній, включивши до списку заморожування коштів лівійський суверенний фонд Libyan Investment Authority (LIA). Остаточно вони будуть узгоджені і набудуть чинності, як повідомляють іноземні ЗМІ, в п'ятницю, 11 березня.

Санкції будуть введені ще проти чотирьох інших організацій, в тому числі будуть заморожені кошти Центробанку. На це дали згоду 27 країн-членів ЄС.

LIA володіє $ 70 млрд і був заснований в 2006 році зі статутним фондом у $ 40 млрд. Його інвестиції зараз знаходяться в ряді європейських активів, від футбольних клубів до видавничих компаній. Зокрема, він володіє акціями італійського футбольного клубу "Ювентус" (7,5%), видавничої групи Pearson Plc (власника Financial Times, 3%), італійської аерокосмічної та оборонної компанії Finmeccanica SpA (2%), італійської компанії Fiat (2% ) й італійського банку UniCredit (2,6%).

Як стало відомо вчора, італійський банк Unicredit готовий позбавити права голосу своїх акціонерів у зв'язку з прийнятими ЄС санкціями. Нагадаємо, що раніше ЄС вже наклав ембарго на 26 громадян Лівії, включаючи Муаммара Каддафі і членів його сім'ї.

Причиною санкцій стало жорстоке і нелюдське придушення акцій протесту проти режиму лівійського правителя Каддафі. У ході громадянської війни загинуло вже понад 6 тис. чоловік, за оцінками міжнародних організацій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...