• Новий землетрус магнітудою 6,4 бала в Японії

  • Володимир Бородін | Велика Епоха
    Середа, 16 березня 2011 року
У країні стався черговий землетрус і спостерігається підвищений рівень радіації у районі пошкодженої АЕС Фукусіма-1. У середу 16, березня, Національне поліцейське агентство Японії підтвердило загибель 3676 чоловік і 7558 зниклих без вісті.

Землетрус з магнітудою 6,4 бала стався у префектурі Сіцзуоко у вівторок, 15 березня. Епіцентр знаходився на глибині 14 км, поштовхи відчувалися в Токіо і районі Тохоку. При цьому, інформація про серйозні руйнування не надходило.

За даними японського метеорологічного управління, після землетрусу силою 9 балів, що відбувся 11 березня, пройшла серія афтершоків, три з яких магнітудою 7 балів і 45 магнітудою більше 6 балів (дані на 15 березня). Порівняно з попередніми землетрусами нинішня активність підземних поштовхів дуже висока.

Разом з тим, ситуація на пошкодженій землетрусом і цунамі АЕС Фокусіма-1 залишається надзвичайно складною. Представники енергетичної компанії Tokyo Denryoku в середу, 16 березня повідомили, що протягом 30 хвилин спостерігалося повторне загоряння на четвертому енергоблоці. Причини першої пожежі, що виникла на цьому ж блоці у вівторок, з'ясувати не вдалося. Високий рівень радіації не дозволяє фахівцям наблизитися до вогнища. Як передає телеканал NHK, на двох ядерних реакторах відбувається швидке руйнування паливних стержнів. Фахівці Tokyo Denryoku повідомляють, згідно з  даними за вівторок, зруйновано 70% паливних стержнів першого реактора цієї АЕС і 33% другого.

Рівень радіації на АЕС Фукусіма-1 в середу сягав 10 мЗв на годину, що становить значну небезпеку для людини (у результаті такого радіаційного випромінювання на організм протягом 100 годин підвищується ризик появи променевої хвороби). На АЕС залишилось мінімум необхідних фахівців, решту булу евакуйовано. Проте пізніше рівень радіації знизився, і фахівці змогли повернутися на територію станції.

Як повідомляє NHK, уряд Японії підвищив допустимий рівень радіації в 2,5 рази - до 250 мЗв для фахівців, які присутні під час надзвичайної ситуації на АЕС Фукусіма-1.

До рятувальних операцій у Японії наразі залучено 80 тисяч співробітників поліції, пожежників і військових, передає інформагентство Kyodo. На сьогодні 450 тисяч чоловік розміщуються в 2700 тимчасових притулках з найбільш постраждалих префектурах Міяґі, Фукусіма й Івате.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...