• Податкова бажає контролювати касові апарати через Інтернет

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 березня 2011 року
Як повідомили ЗМІ, Віктор Шейбут – начальник Державної податкової адміністрації України (ДПАУ) пропонує підключити всі касові апарати до мережі Інтернет. За словами Шейбута, це дозволить повністю контролювати всі доходи від торгівлі, а також допоможе у боротьбі з контрабандою.

Передбачається, що у кожний касовий апарат на всіх торгових точках встановлюється додатковий пристрій з доступом до Інтернет. Під час роботи всі торгові операції накопичуються і кожні 30 хвилин передаються на сервер ДПАУ. Припустімо, якщо продано 10тис. французьких парфумів, а митниця каже, що завезено тільки 2 тис., то значить 8 тис. – контрабанда, зазначає Шейбут.   

Головний податківець України вважає, що таке нововведення дозволить також вирішить проблему корупції.  Оскільки під час податкової перевірки встановлюється особистий контакт, що не виключає можливості «домовитись» з інспектором. Але коли вся інформація про торговий обіг буде в базі, податковому інспектору навіть не потрібно буде приїжджати на об’єкт перевірки.

 Підключення касових апаратів до Інтернет – це світовий досвід, який вже використовується у Євросоюзі. Україна тут не придумує нічого нового. Якщо за рівнем життя українці намагаються наблизитись до європейців, то за рівнем податків поки що ні, повідомив Віктор Шейбут.

 
 
 
 
_____________________________________________________________________________________________
Закон про державні закупівлі 2010 року визначає правові та економічні засади придбання товарів, робіт та замовлення послуг за державні кошти. Цей закон має на меті попередження корупції у царині державних закупівель, створення конкурентного середовища, розвиток добросовісної конкуренції.
 _____________________________________________________________________________________________
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...