• Туристична галузь Києва не готова до Євро-2012

  • Вівторок, 22 лютого 2011 року
Туристична галузь Києва не готова до Євро-2012. Про це вчора заявила Асоціація лідерів туризму України на круглому столі «Туристична привабливість міста Києва», проведеному міською владою. На думку члена президії Асоціації Андрія Луканєва, лише частково (на 15%) вирішено питання з розселенням приїжджих, і абсолютно не вирішено питання з їх харчуванням. Також на сьогодні відсутні інформаційне забезпечення та сертифікація туристичного маршруту і туристичних об'єктів.

З іншого боку, сама влада намагається вирішити проблеми. Так, вона висловила свою готовність надавати всіляке сприяння компаніям у будівництві готелів і конгрес-холів, розробці та впровадженні туристичних маршрутів, подієвому і спортивному туризмі тощо. Зокрема, заступник голови КМДА Руслан Крамаренко відзначив, що влада дає «зелене світло» всій дозвільній документації при оформленні об'єктів. Незважаючи на це, самі представники турбізнесу, як і раніше, побоюються бюрократичної тяганини при оформленні земельних ділянок під будівництво.

Очікується, що Київ відвідають 200-250 тис. уболівальників. Влада міста говорить, що сьогодні зможе розселити вже 90 тис. У цілому Києву потрібно підготувати 7300 готельних номерів. З них 1 950 в 5-зіркових готелях, 4 950 - в 4-х, решта - у 3-зіркових готелях. Такими є вимоги УЄФА. З нею готелі вже підписали контракти на 6495 номерів, не вистачає ще 805.

Влада обіцяє організаторам Євро встигнути і виконати план з підготовки кількості та якості готельних номерів з профіцитом у 946 номерів. Сьогодні в Києві будується ще 9 готелів всіх зірок на 1683 номери. Про це повідомив начальник управління туризму, готельного господарства та курортів КМДА Микола Грицик. До кінця цього року планується переоснастити різні установи, реконструювати 10 готелів і відремонтувати ще 3 готелі. Загалом планують готувати до Євро не тільки готелі, а також турбази та гуртожитки, а студентів виселити тимчасово на короткий час, звільнивши від занять, повідомляє Радіо Свобода.

Експерти відзначають, що в Києві розташовані переважно 5-зіркові готелі, тоді як у країнах Європи більше 2-3-зіркових брендових готелів. Саме останні привертають найбільшу кількість туристів. Незважаючи на це, в Києві не вистачає саме 4-5-зіркових готелів, щоб повністю задовольнити вимогам УЄФА у підготовці до Євро-2012.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...