• Українським банкам дозволять випустити електронні гроші

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Субота, 26 березня 2011 року
Нещодавно у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект, який передбачає підготовку законодавчої бази і визначення всіх необхідних понятть для введення в обіг електронних грошей. Законодавчу ініціативу запропонував Станіслав Аржевітін, народний депутат від блоку «Наша Україна - Народна самооборона» (НУНС).
Під поняттям «випуск електронних грошей» мається на увазі операція введення в обіг електронних грошей банком (емітентом) в обмін на готівкові або безготівкові гроші та надання їх у користування власнику.  

Відповідний законопроект Про внесення змін до Законів України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» і «Про банки і банківську діяльність» було зареєстровано у Верховній Раді 22-го березня за номером 8277. На сьогодні законопроект знаходиться на розгляданні у Комітеті з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.

Законопроект роз’яснює основні поняття такі, як «електронні гроші», «випуск електронних грошей» і «погашення електронних грошей», а також визначає правила щодо обігу та використання електронних грошей. Також доповнено термін «андеррайтинг» (діяльність з цінними паперами).

У відповідності до положень нового законопроекту, передбачається, що тільки банки будуть мати право на випуск електронних грошей. Кожен банк, який випускає електронні гроші зобов’язаний у будь-який час на вимогу пред’явника обміняти електронні гроші на готівку. Вимоги до систем електронних грошей встановить Національний банк України.

Як повідомляє ProIT з посиланням на слова С. Аржевітіна, прийняття цього законопроекту створить правові умови для використання електронних грошей в Україні та дозволить надалі розвивати нормативно-правову базу для ведення андеррайтингу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...