• Центр середньовіччя відкриється під Києвом

  • Юрій Петюк | Велика Епоха
    Четвер, 24 березня 2011 року
Неподалік від Києва, у селі Стайки, на території глиняного кар’єру буде відкрито історико-культурний центр «Спадщина», який познайомить відвідувачів з побутом середньовіччя, повідомляє газета «Сегодня». Передбачається, що комплекс почне свою роботу до початку Євро 2012.

Новий історичний центр буде складатися з кількох частин. Крім виставкових експозицій, музеїв та зони розкопок,  тут буде споруджено спортивно-оздоровчий комплекс, ландшафтний парк і готелі. Туристи будуть мати можливість відпочити на термальних озерах, ловити рибу, полювати, а також особисто прийняти участь у розкопках. Можна буде у повній мірі насолоджуватись екологічно чистим відпочинком, оскільки автомобілі доведеться залишити за межами комплексу. Пересуватися по території комплексу буде дозволено тільки пішки або на спеціальних електромобілях.

Підтримує цей проект КП «Київська регіональна інвестиційна компанія»   Будівництво можна розпочати вже через місяць і до початку Євро-2012 комплекс відкриє свої двері для перших відвідувачів, повідомляє генеральний директор інвестиційної компанії Дмитро Дибков.

Археологи не проти створення історичного центру у такій формі. Керівник північної експедиції Інституту археології НАНУ Ігор Гатун вважає, що це перспективна ідея. Він також зазанчає, що особисто прийняти участь у розкопках зможуть тільки обрані, щоб не зіпсувати експонати.

Нагадаємо, що на місці, де буде споруджено історико-культурний комплекс, у 2006 році під час археологічних розкопок було знайдено поселення ІХ-Х сторіч. Археологи також знайшли тут предмети побуту Трипілля, фрагменти посуду часів скіфів та цвинтар ХVII сторіччя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...