• Конгресмени США вимагають від Обами внести Росію до списку небезпечних країн

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 26 жовтня 2011 року
Між США та Російською Федерацією розгорається нова хвиля протистояння. Вашингтон склав «чорний список» для певних російських осіб, причетних до смерті юриста-правозахисника Сергія Магнітського.
Конгрес СШАДаний документ був представлений в палату представників Конгресу США главою Гельсінкської комісії Бенджаміном Кардіном та конгресменом Джеймсом Макговерном. У так званий «список Магнітського» увійшли слідчі МВС і СКП (Слідчого комітету при прокуратурі), судді, прокурори, працівники податкових інспекцій та Федеральної служби виконання покарань (ФСВП), повідомляє NEWSru.com
Аналогічну резолюцію пізніше прийняв і підкомітет з прав людини парламенту Канади.
У свою чергу Європарламент закликав країни ЄС наслідувати їхній приклад ― запровадити візові та фінансові санкції щодо російських чиновників, які потрапили до «списку Магнітського».
«Прийшов час адміністрації Обами переглянути свої відносини з Росією. Ми повинні чітко розуміти, що деякі сторони не підлягають переговорам. Ми ніколи не повинні вибачатися за відстоювання демократії і свободи по всьому світу», ― сказав спікер Палати представників США Джон Бейнер.
На його думку, російська сторона використовує свої природні ресурси як зброю і «підтримує нестабільні і небезпечні режими», намагаючись відновити «радянські порядки».
Зі свого боку, днями Росія затвердила свій «чорний список опальних американців», причетних до справ російської сторони. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив напередодні, що російські списки виявилися набагато «ширшими» за американські, та імена чиновників, що увійшли туди, розкриватися не будуть.
Нагадаємо, російський юрист і компаньйон британської юридичної фірми Firestone Duncan Сергій Магнітський, чия смерть викликала значний резонанс у суспільстві, був арештований 24 листопада 2008 року по звинуваченню в тому, що він допоміг голові фонду Вільяму Браудеру ухилитися від сплати податків. У ході слідства обвинувачений юрист викрив у корупції ряд чиновників російських силових структур, після чого структури стали домагатися від нього відмови від показань.
Магнітський помер у слідчому ізоляторі Бутирській в'язниці в 2009 році. За даними газети The Christian Science Monitor, є докази того, що арешт правозахисника був незаконним, більше того, з метою визнання провини юрист, можливо, піддався побиттю і тортурам, і що співробітники Бутирської тюрьми порекомендували лікарям не лікувати його.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...