• ЄС та Україна погодили договір про зону вільної торгівлі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 20 жовтня 2011 року
Сьогодні Україна і Європейський Союз за частиною Угодою про асоціацію погодили основні питання щодо створення зони вільної торгівлі.
Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр ― міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв після завершення переговорів у Брюсселі, як передає його прес-служба.
«Вчора ввечері після непростих переговорів з Карелом Де Гухтом, ми, все ж, погодили всі ключові моменти щодо зони вільної торгівлі. Згідно з домовленістю до кінця року переговори щодо угоди про асоціацію закінчаться», ― заявив міністр.
У свою чергу Єврокомісар К. Де Гухт зазначив: «Я радий, що ми досягли домовленостей з усіх питань. Залишилися лише деякі технічні параметри: оскільки у сторін є принципові домовленості, тепер вони повинні бути виконані».
Так, між країнами СНД вже багато років існували окремі аналогічні двосторонні угоди: між Україною, Росією, Молдовою, Білоруссю і т.д. Ще в першій половині 90-х років був підписаний договір про вільну торгівлю в рамках СНД, однак як треба  він не діяв, заявив про це на своєму виступі в Європейському парламенті український віце-прем'єр-міністр. У зв'язку з цим, відзначив він, ми прийняли рішення зібрати всі ці угоди в один договір, переробити на основі сучасних реалій і підписати.
«Зараз експертам доручено доопрацювати всі технічні формальності за всіма договірними аспектам, щоб надалі їх реалізувати», ― сказав А. Клюєв.
Як відомо, переговори про створення зони вільної торгівлі Україна і ЄС ведуть з 2008 року, які повинні стати складовою частиною угоди про асоціацію.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...