• Королевська про проект бюджету-2012 України: Обійняти і плакати

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 15 вересня 2011 року

Сьогодні в парламент буде передано проект держбюджету України на 2012 рік, представлений напередодні на засіданні Кабінетом міністрів України.Проаналізувавши основні макропоказники бюджету, глава Комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська назвала пропонований бюджет «відвертою показухою», а не бюджетом розвитку. «Цифри, закладені в ньому урядом – не реальні, і, вочевидь, визначені не для українського народу, а для світової громадськості, – заявила вона, і продовжила, – Наш уряд після цього, як кажуть у народі, можна тільки обійняти і плакати» .

«Показники проекту українського бюджету-2012 далекі від реальності. Один тільки рівень інфляції – 7,9%. Зрозуміло, що уряд за підсумками року заявить про приборкання інфляції та успішне планування бюджету. Але все це залишиться тільки на папері, а не на цінниках товарів у магазинах. Люди не сліпі і бачать, як на все ростуть ціни», – заявила вона.

Зокрема, згідно з проектом на 2012 рік, прогноз зростання валового внутрішнього продукту становитиме 5,5%, дефіцит бюджету валового внутрішнього продукту – 2,5%.

Нагадаємо, 31 серпня Кабінет міністрів України схвалив прогнозовані показники соціального і економічного розвитку країни на наступний рік, а також на 2013 і 2014 рр..

Так, згідно законопроекту, в 2012 році зростання ВВП за песимістичним сценарієм складе 5%, а за оптимістичним сценарієм прогнозується 6,5%. Номінальний ВВП за песимістичним сценарієм складе 1,505 трлн. грн, а за оптимістичним - 1,516 трлн. грн. За обома прогнозами, інфляція передбачається в районі 7,9%. Підвищення вартості промислової продукції виробників за оптимістичним сценарієм прогнозується в районі 9,7%, а за песимістичним сценарієм – 9,4%. Рівень безробіття – 7,2-7,7%. Сальдо зовнішньоторговельного балансу – негативне 5,617$ млрд. (за песимістичним) і 9,104$ млрд. (за оптимістичним). Середня зарплата за обома варіантами прогнозу – 3,175 тис. грн. (за оптимістичним) і 3,127 тис. грн. (за песимістичним).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...