• Отамана козачої громади видворили з України та Росії

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 14 вересня 2011 року

Старійшину козачої громади «Соболь» Віталія Храмова, за паспортом громадянина РФ, співробітники СБУ Криму видворили сьогодні вночі з країни. Однак Росія не визнала в ньому свого громадянина і не впустила козака.

Як повідомляє прес-служба кримського Управління СБУ, росіянина примусово посадили на пором «Крим – Кавказ» і депортували до Росії на підставі Закону України «Про статус іноземців та осіб без громадянства». Таке рішення було прийнято судом за його «негативні висловлювання про внутрішню політику України, а також розпалювання расової та релігійної ненависті».

Відповідно до прес-релізу СБУ, Храмов за час перебування в Криму неодноразово активно організовував різного роду масові акції, що мають провокаційний характер. Підбурював до розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Створював конфліктні ситуації, які призводили до фізичних зіткнень зі співробітниками міліції.

Рішення про видворення з країни отамана та батька 15-ти дітей, було прийнято Кримським Управлінням СБУ 8 вересня. Йому також було винесено заборону на в'їзд в Україну протягом 5 років. Кримський суд виніс відповідну постанову 13 вересня.

Сам же В. Храмов стверджує, що постійно проживає в Україні з 1984 року, і своє громадянство отримав на підставі закону України. Однак рішенням суду від 2008 року, було встановлено, що український паспорт, виданий старійшині в місті Севастополі 16 вересня 2004 року, був виданий «необгрунтовано», тому підлягає вилученню. Що й було зроблено.

Однак після видворення, Віталія Храмова не допустили до прибуття в порт Кавказ РФ і повернули до Керчі. Місце перебування депортованого козака зараз невідомо.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...